Nawrócony hejter napisał list do Owsiaka. "Poczułem wstyd i autentycznie coś we mnie pękło"

"Czasu nie cofnę. Jedyne co mogę zrobić, to Pana przeprosić i wspomóc finansowo Pańską fundację" - napisał w liście do Jerzego Owsiaka mężczyzna, który zostawił pod jednym z artykułów hejterski wpis na temat WOŚP. "Ludzie listy piszą. No i zrobił mi i nam kolega dzień!" - skomentował Owsiak na Facebooku.

Lider Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak opublikował w środę treść listu, który został wysłany e-mailem do fundacji. 

Autor listu przyznał, że "wpadłe w sidła dziennikarskiej nagonki" i zamieścił pod jednym z artykułów na temat WOŚP "chamski komentarz" dotyczący Owsiaka.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Dla Pana pewnie to żadne novum, bo takich komentarzy ma Pan wiele, a osoby które je piszą, po kilku minutach wracają do swoich obowiązków. W moim przypadku stało się jednak inaczej. Ten komentarz napędzany sprytną dziennikarską manipulacją stał się dla mnie swoistym olśnieniem, czynnikiem przemiany z internetowego hejtera w człowieka, który inaczej spojrzał na Pana osobę i Pańską działalność" - czytamy w liście.

Zobacz wideo Młynarska: Kiedy widzę inkubator ze znaczkiem WOŚP i matkę, która płacze, to nie ma znaczenia, z jakiego jest ugrupowania

List do lidera WOŚP: "Obok dużych cudów, są też takie małe"

Jak dodał mężczyzna, "kiedy po opublikowaniu tego komentarza na forum przeczytał go ponownie, poczuł wstyd i autentycznie coś w nim pękło".

"Pomyślałem wtedy – jak można człowiekowi, który pomógł tylu ludziom, niosąc nie tylko doraźną pomoc w postaci sprzętu medycznego, ale przede wszystkim w postaci niesienia idei pomocy drugiemu człowiekowi pisać taki komentarz przepełniony hejterstwem" - stwierdził.

"Czasu nie cofnę. Jedyne co mogę zrobić to Pana przeprosić i wspomóc finansowo Pańską fundację. Napisałem do Pana, bo chcę, żeby Pan wiedział, że obok dużych cudów, jakie dokonuje Orkiestra, są też takie małe, które zmieniają ludzkie umysły i kruszą zatwardziałe serca" - podsumował.

Ile zarabia Jurek Owsiak? Szef WOŚP wcale tego nie ukrywaIle zarabia Jurek Owsiak? Szef WOŚP wcale tego nie ukrywa

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę odbył się już 31. finał WOŚP, w ramach którego zbierano pieniądze na sprzęt do diagnostyki i leczenia sepsy.

Zadeklarowana kwota zebrana podczas finału to 154,6 mln zł. Ostateczna suma zostanie ogłoszona na konferencji prasowej za kilka tygodni.

Więcej o: