Kościerzyna: ratownik medyczny wysyłał znajomym intymne zdjęcia pacjentów. Sprawę bada prokuratura

Prokuratura bada sprawę zdjęć pacjentów, które miał rozsyłać znajomym, ratownik medyczny z Kościerzyny w województwie pomorskim. Gdy o sprawie dowiedziały się władze szpitala, mężczyzna został zwolniony.

Władze szpitala zostały poinformowane o sprawie e-mailowo pod koniec grudnia. Jak informuje portal koscierzyna.naszemiasto.pl, zgłaszająca osoba wskazała, że autorem zdjęć pacjentów jest ratownik medyczny.

Z ustaleń portalu wynika, że na zdjęciach pacjenci znajdowali się w "różnych sytuacjach, często krępujących i intymnych".

Zobacz wideo Amerykańskie czołgi w Ukrainie. Reiter: Scholz uczynił z tego własny sukces

Kościerzyna. Ratownik miał rozsyłać zdjęcia pacjentów

- Niezwłocznie po otrzymaniu powiadomienia szpital podjął działania wyjaśniające tę sprawę. W toku podejmowanych czynności m.in. została przeprowadzona rozmowa z ratownikiem, a umowa kontraktowa została z nim rozwiązana. Wskazana osoba nie świadczy już usług na rzecz kościerskiego szpitala - mówiła w rozmowie z portalem Marzena Mrozek, prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

Szpital powiadomił też Prokuraturę Rejonową, która prowadzi obecnie czynności sprawdzające. Śledczy ustalają, kto mógł znajdować się na zdjęciach rozsyłanych przez ratownika.

**

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Więcej o: