W Błoniu jak w "Narcos". Służby uderzyły w narkobiznes. Znaleziono narkotyki, maczety i sztabki złota [WIDEO]

Funkcjonariusze CB¦P zatrzymali 18 osób podejrzanych o produkcję narkotyków i handel nimi. To członkowie zorganizowanej grupy przestępczej działaj±cej w Błoniu. Ł±cznie w sprawie przedstawiono 200 zarzutów.

18 osób podejrzanych o produkcję narkotyków i handel nimi zatrzymali w podwarszawskim Błoniu i okolicach funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. W skoordynowanej akcji uczestniczyło ponad 260 policjantów w tym funkcjonariusze Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji "BOA", a także kontrterroryści z Białegostoku, Bydgoszczy, Kielc, Łodzi i Poznania.

Policjanci przejęli w mieszkaniach zatrzymanych dwa pistolety, maczety i kastet, a także narkotyki: amfetaminę, marihuanę i tabletki MDMA. Zabezpieczyli też prawie 260 tysięcy złotych, biżuterię i sztabki złota o wartości 250 tysięcy złotych. Łącznie na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono pieni±dze i mienie warte ponad pół miliona złotych. 

CBŚP udostępniła nagranie z akcji:

Zobacz wideo Służby uderzyły w błoński narkobiznes. Znaleziono narkotyki, maczety i sztabki złota

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Zaginione w 1993 roku nastolatki - Ernestyna i AnnaArchiwum X szuka świadków. Chodzi o zaginięcie Anny i Ernestyny w 1993 roku

Mazowsze. Służby uderzyły w narkobiznes w Błoniu. Gang powiązany z grupą ożarowską

Zatrzymani są podejrzani o udział w narkotykowym gangu błońskim powiązanym z grupą ożarowską. Poprzednie uderzenia w gang miały miejsce w połowie zeszłego roku i w 2019 roku, kiedy zlikwidowano dwa laboratoria, w których przestępcy wytwarzali narkotyki syntetyczne.

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga postawiono zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wytwarzania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 16 zatrzymanych.

Dotychczas w sprawie zatrzymano 31 podejrzanych, którym przedstawiono łącznie 200 zarzutów.

serduszka WOŚP - zdjęcie ilustracyjne14-letnia wolontariuszka WOŚP miała zostać zaatakowana podczas finału

Więcej o: