Biskup ucisza ks. Kneblewskiego dekretem. Posz這 o skandaliczne s這wa o WO同

Ks. Roman Kneblewski zamie軼i w mediach spo貫czno軼iowych wpis, w kt鏎ym por闚na wolontariuszy WO同 do Hitlerjugend. Biskup bydgoski wyda dekret, w kt鏎ym zakazuje duchownemu prowadzenia dzia豉lno軼i medialnej.
Zobacz wideo Pierwszy finał WOŚP we wspomnieniach Agaty Młynarskiej

W niedzielę odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To wydarzenie postanowił skomentować ks. Roman Kneblewski. Duchowny udostępnił zdjęcie dzieci ubranych w mundurki nazistowskiej grupy Hitlerjugend, które zbierają pieniądze do puszki.

"Jeżeli przywodzi Wam to coś na myśl, to dobrze, ponieważ ludzka bezmyślność porażkę stanowi" - napisał.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Ksiądz Roman Kneblewski"Baby Jagi w podartych dżinsach". Wyznacznik kobiecości według księdza

Biskup zakazuje ks. Kneblewskiemu działalności medialnej

Początkowo kuria bydgoska odcinała się od wpisu ks. Romana Kneblewskiego, ostatecznie jednak biskup Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje duchownemu prowadzenia działalności medialnej.

Jak czytamy, jest to reakcja na ostatni wpis zamieszczony na portalu społecznościowym, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Wobec powyższego z dniem 31 stycznia 2023 r., zakazuję księdzu wypowiadania się w mediach wszelkiego typu i prowadzenia działalności medialnej zarówno w internecie, jak i formie konwencjonalnej" - napisano w dekrecie z 30 stycznia tego roku.

***

W niedzielę 29 stycznia w Polsce odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia na ulicach miast w Polsce pojawiło się 120 tysięcy wolontariuszy, kwestujących na zakup sprzętu ratującego życie dzieci i dorosłych z sepsą. O północy przekazano, że zebrano 154 mln złotych - pełna kwota tegorocznego finału zostanie podana w kwietniu. 

Minister zdrowia Adam NiedzielskiPoznań. Groził śmiercią Niedzielskiemu, najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Wi璚ej o: