Zabójstwo na Nowym Świecie. Łukasz G. usłyszał zarzuty

Zatrzymany w poniedziałek Łukasz G. usłyszał zarzut zabójstwa - podaje RMF24. Mężczyzna miał śmiertelnie ugodzić nożem 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie. Prokuratura wysłała do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

W poniedziałek policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru Kryminalnego i Zabójstw zatrzymali Łukasza G. poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. Podstawą poszukiwań był list gończy wystawiony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

We wtorek w prokuraturze mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego.

Jak informuje RMF24, nie wiadomo, czy  Łukasz G. przyznał się do tego czynu oraz, czy składał wyjaśnienia. Prokuratura wysłała do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla podejrzanego.

Zobacz wideo

Mężczyzna był znany służbom. W procesie Krzysztofa U. ps. Fama oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal, Łukasz G. był współpodejrzanym. RMF podaje, że ukrywając się, mężczyzna zmienił wygląd - zapuścił włosy, nosił też okulary. Policja informuje, że zatrzymanie pozostałej dwójki jest "kwestią czasu".

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zabójstwo na Nowym Świecie. Pijani zaatakowali mężczyznę

Do zabójstwa 29-latka doszło w nocy z soboty na niedzielę 8 maja na Nowym Świecie w Warszawie. Kilka osób, prawdopodobnie pijanych, zaatakowało ostrym narzędziem mężczyznę, który stanął w obronie kobiet. Wcześniej miało dojść do awantury w jednej z bram na rogu Foksal i Nowego Świata.

29-latek z ranami kłutymi wszedł do sklepu, gdzie stracił przytomność. Mimo udzielonej pomocy życia mężczyzny nie udało się uratować.

Listem gończym ścigani są nadal 25-letni Dawid M. oraz 24-letni Sebastian W.

Więcej o: