Osiem nawet sześciometrowych węży boa i pytonów w lesie pod Poznaniem. Zostały uduszone

W Tarnowie Podgórnym na leśnej drodze znaleziono osiem martwych węży. - Były to węże dusiciele - pyton oraz boa mające od trzech do sześciu metrów długości - relacjonuje mł.asp. Marta Mróz. Z opinii biegłych wynika, że gady zostały uduszone. Policjanci poszukują osób, które mają informacje w tej sprawie.

Policjanci z Tarnowa Podgórnego zajmują się wyjaśnieniem sprawy znalezienia ośmiu martwych węży. Biegli ustalili, że węże zostały uduszone. Śledczy poszukują ich właściciela, hodowcy lub osoby, która miałaby istotne informacje mogące pomóc funkcjonariuszom w ustaleniu jego tożsamości.

Jak informuje wielkopolska policja, miejsce, gdzie gady zostały złożone wskazał spacerowicz 12 stycznia br. Do odkrycia doszło na ogólnodostępnej działce w rejonie ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym. Mł.asp. Marta Mróz informuje, że zwierzęta były schowane w czarnym worku i zakopane w ziemi.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo

Były to węże dusiciele   

- Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt oraz wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele - pyton oraz boa, mające od trzech do sześciu metrów długości. Znajdowały się w różnym stadium rozkładu - relacjonuje asp. Marta Mróz.

Postępowanie w sprawie toczy się w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt. Sprawcy, za uśmiercenie gadów może grozić nawet do trzech lat więzienia.

Śledczy szukają osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości właściciela zwierząt.   

Kontakt do policjantów z Tarnowa Podgórnego - tel. 47 77 148 62 (prowadzący sprawę),  47 77 148 60 lub 112.   

Więcej o: