Zabrze. Policja zatrzymała podejrzewanego o gwałt na 17-latce. Pomogła publikacja wizerunku

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zgwałcenie 17-latki w Zabrzu. W namierzeniu domniemanego sprawcy przestępstwa pomogła publikacja wizerunku w internecie.

"Dziękujemy za wszystkie udostępnienia, Zabrzańskim policjantom udało się ustalić tożsamość mężczyzny, którego wizerunek publikowaliśmy" - napisała na Facebooku śląska policja. 

Zobacz wideo Ukradł markowe perfumy. Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny

Policja zna tożsamość podejrzewanego o zgwałcenie 17-latki. Pomogła publikacja wizerunku

Wcześniej na stronie Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu opublikowane zostało trwające niespełna minutę nagranie z monitoringu komunikacji miejskiej. Widzimy na nim mężczyznę w ciemnej puchowej kurtce z kapturem. Pasażer rozmawia z siedzącą obok osobą, której wizerunek został na wideo zamazany. 

"Zabrzańscy policjanci dążą do zatrzymania sprawcy zgwałcenia, do którego doszło 24 stycznia tego roku. Chcąc ustalić dane sprawcy opisanego przestępstwa, publikujemy jego wizerunek zarejestrowany kamerą monitoringu" - czytamy w komunikacie policji.

Podejrzewany o gwałt poznał 17-latkę w Sosnowcu. Jak podaje KMP w Zabrzu, "używając podstępu" nakłonił dziewczynę na wspólną podróż do Zabrza. Tam ją zgwałcił w jednym z pustostanów. 

"Prokurator prowadzący postępowanie podjął decyzję o opublikowaniu wizerunku sprawcy tego przestępstwa. Wizerunek sprawcy został zarejestrowany w dniu zdarzenia przez kamery autobusu, którym sprawca oraz pokrzywdzona podróżowali razem z Katowic do Zabrza" - podkreśla policja. W rozmowie z Polską Agencją Prasową asp. Łukasz Paździora ze śląskiej policji potwierdził, że mężczyzna został zatrzymany. 

Prezydent USA Joe Biden zapowiedział, że przyleci do PolskiPrezydent USA Joe Biden przyleci do Polski

Więcej o: