Łódzkie. W jednym pokoju zwłoki matki, w drugim pijany syn. Mężczyźnie grozi dożywocie

Zaniepokojeni mieszkańcy gminy Zadzim (woj. łódzkie), którzy od dłuższego czasu nie mieli kontaktu z sąsiadką, wezwali policję. Gdy mundurowi przybyli na miejsce, w jednym z pokoi odnaleźli związaną kobietę, a w drugim jej pijanego syna. Jak się okazało, 78-latka nie żyła.

Sąsiedzi starszej kobiety zawiadomili policję 22 stycznia po godz. 18. Informowali, że od dłuższego czasu nie mają z nią kontaktu. Mundurowi z Poddębic pojechali pod wskazany adres na terenie gminy Zadzim (woj. łódzkie).

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Łódzka policja poszukuje świadków zabójstwa 57-letniej kobiety

Łódzkie. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa matki

Funkcjonariusze w mieszkaniu odkryli na wersalce zwłoki 78-latki. Była związana. W drugim pokoju spał pijany syn kobiety. "Po badaniu stanu trzeźwości, okazało się, że miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie" - czytamy w komunikacie łódzkiej policji. 53-letni mężczyzna przyznał się do zabójstwa matki. Waldemar T. został zatrzymany.

W domu zmarłej kobiety nigdy nie doszło do żadnej interwencji, rodzina nie była objęta procedurą "niebieskiej karty", a wobec podejrzanego nie prowadzono postępowań - podaje "Fakt".

Łódź. W kontenerze na śmieci znaleziono ciało noworodkaŁódź. Ciało noworodka w kontenerze na śmieci. Są zarzuty dla rodziców

Grozi mu dożywotnia kara więzienia

- Na miejscu był prokurator, pod którego nadzorem zostały wykonane oględziny, a także przesłuchania świadków i zabezpieczenie zwłok - przekazała dziennikarzom "Faktu" Jolanta Szkilnik, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu. - Śledztwo jest we wstępnej fazie i okoliczności zdarzenia, a także motywację kierującą sprawcą będą wyjaśniane - dodała.

"Zatrzymanemu grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Zgodnie z decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Teraz pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Poddębicach policjanci ustalają szczegóły i okoliczności tego tragicznego zdarzenia" - czytamy w komunikacie policji.

karetka pogotowia - zdjęcie ilustracyjneWypadek na S8. Osobówka uderzyła w tył ciężarówki. Zginęły trzy osoby

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dorzuć się do naszej skarbonki!

Więcej o: