Mazowieckie. Stracił panowanie nad autem i dachował. Uciekł z miejsca wypadku, dwie osoby w szpitalu

Na drodze wojewódzkiej w miejscowości Wrzeszczów (woj. mazowieckie) doszło do wypadku. Policja poszukuje sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia.

Do wypadku doszło w niedzielę (29 stycznia) ok. godz. 4:00 rano na drodze wojewódzkiej nr 740 w miejscowości Wrzeszczów, gm. Przytyk (woj. mazowieckie). - Kierujący pojazdem z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad samochodem, a następnie dachował - przekazała PAP sierż szt. Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej policji, którą cytuje RMF FM.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kierowca potrącił pieszego, nie ustępując mu pierwszeństwa na pasach

Mazowieckie. Dwie osoby przebywają w szpitalu

Samochodem podróżowały cztery młode osoby. Dwie odniosły obrażenia ciała i zostały przewiezione do szpitala. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Poszukuje go policja. 

Sprawca wypadku, który zbiegł z miejsca zdarzenia, grozi kara od dwóch do 12 lat pozbawienia wolności, za nieudzielenie pomocy ofierze - do trzech lat. Musi się liczyć również z tym, że może on zostać dożywotnio pozbawiony prawa do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

karetka pogotowia - zdjęcie ilustracyjneWypadek na S8. Osobówka uderzyła w tył ciężarówki. Zginęły trzy osoby

Wypadki na polskich drogach w 2022 roku

Biuro Ruchu Drogowego poinformowało, że według wstępnych danych, dotyczących bezpieczeństwa ruchu, w 2022 roku odnotowano 21 324 wypadki drogowe. To o 1492 zdarzenia mniej niż w roku 2021 i o 2216 wypadków mniej niż w roku 2020 - podaje portal Moto Fakty. Choć liczba w ostatnich latach maleje, nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zginęło 1883 osób. 

Polska jest na 26. miejscu w rankingu bezpieczeństwa drogowego wśród 31 państw uwzględnionych w raporcie Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) pod względem zgonów drogowych na milion mieszkańców - czytamy. 

Wypadek w Nowogrodzie BobrzańskimNowogród Bobrzański. Uciekł z miejsca wypadku. Znaleziono go w zaroślach

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dorzuć się do naszej skarbonki!

Więcej o: