Tragiczny wypadek na S8. Zginął Tomasz Jakacki, działacz PSL z Łomży

W niedzielnym wypadku na trasie S8 w woj. podlaskim zginął Tomasz Jacki, prezes PSL na powiat łomżyński - podał TVN24. Działacz jechał autem osobowym, które zderzyło się z ciężarówką.

Do wypadku doszło około godziny 5 rano na trasie S8 w miejscowości Sikory-Pawłowięta (woj. podlaskie). Samochód osobowy marki Porsche uderzył w tył ciężarówki na litewskich numerach rejestracyjnych. Trzej mężczyźni jadący osobówką zginęli. Policja zapewnia, że kierowcy ciężarówki i jego pasażerowi nic się nie stało.

Tragiczny wypadek na Podlasiu. Tomasz Jakacki z PSL nie żyje

Jak ustaliła telewizja TVN24, jedną z ofiar jest 36-letni Tomasz Jakacki, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego na powiat łomżyński, a zarazem radny gminy Śniadowo i rolnik. Miał żonę i dwoje dzieci.

- Był moim kolegą i przyjacielem. Znaliśmy się wiele lat - wspominał w rozmowie ze stacją poseł i szef PSL w Podlaskiem Stefan Krajewski.

"Przyczyny i okoliczności wypadku nie są jeszcze znane. Wstępne ustalenia wskazują, że oba pojazdy były w ruchu. Policjanci zbierają materiał dowodowy i przesłuchują świadków, pod nadzorem prokuratora" - podała TVP Białystok za PAP. 

Więcej wiadomości z Polski na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Kierowca potrącił pieszego, nie ustępując mu pierwszeństwa na pasach

Wypadek na S8. Są utrudnienia w ruchu

Ruch w kierunku Warszawy odbywa się normalnie. Wciąż zablokowana jest trasa w kierunku Białegostoku, ale kierowcy korzystają z objazdu drogą serwisową.

***

Więcej o: