Jak podkreśliły Lasy Państwowe, "śnieg pozwala nam odkryć wiele tajemnic lasu". "Gdy zalega na jego dnie, w niektórych miejscach, po deszczu lub w trakcie odwilży, z łatwością dostrzeżemy żółte plamy. I choć instynktownie się żółtego śniegu wystrzegamy, to w tym przypadku jest to zjawisko zupełnie naturalne" - czytamy we wpisie.
"Wystarczy spojrzeć w górę by dostrzec np. martwe gałęzie, z których woda wypłukuje garbniki (taniny), barwiące śnieg na taki żółto-pomarańczowo-brązowy kolor" - tłumaczą leśnicy. Jednocześnie przestrzegają, aby takiego śniegu nie próbować jeść. "Taniny wykazują właściwości toksyczne" - zaznaczają.
***
Dziś 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagraj z nami! Razem pokonamy sepsę - dorzuć się do naszej skarbonki!
Już piąty raz wspieramy Wielką Orkiestrę i oddajemy szacunek tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska. Paweł Adamowicz nie mógł dokończyć swojej zbiórki na rzecz WOŚP, więc my mu w tym pomagamy – do końca świata i jeden dzień dłużej. Nasze licytacje finiszują w poniedziałek 30 stycznia, dzień po finale WOŚP, a zebrane pieniądze w całości zasilą konto Orkiestry na rzecz wsparcia szpitali sprzętem do walki z sepsą.
Wszystkie licytacje: