WOŚP 2023. Jak wpłacić pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy bez wychodzenia z domu?

Już dzisiaj 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jurka Owsiaka zbiera fundusze na walkę z sepsą. Chociaż najpopularniejszą metodą zbiórki wśród Polaków jest wrzucanie pieniędzy do puszek, to aby pomóc, nie musisz wcale wychodzić z domu. Zobacz, w jaki inny sposób możesz wesprzeć WOŚP.

Finał WOŚP wiąże się z wieloma akcjami charytatywnymi jak aukcje, koncerty, czy coroczne kwestowanie wolontariuszy. Jest to zaledwie kilka z metod, za pomocą których odbywa się zbiórka pieniędzy na rzecz fundacji. W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera fundusze na walkę z sepsą. Odpowiadamy, w jaki sposób możesz wpłacić pieniądze bez wychodzenia z domu. 

Wesprzyj WOŚP i dorzuć się do naszej skarbonki!

WOŚP 2023. Jak wpłacić pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Polacy co roku hucznie angażują się we wsparcie fundacji Jurka Owsiaka, która od 30 lat pomogła milionom ludzi. Najbardziej znanym sposobem jest oczywiście wrzucenie pieniędzy do puszek kwestujących wolontariuszy, jednak metod pomocy jest znacznie więcej. Aby móc wesprzeć WOŚP bez wychodzenia z domu, możesz wysłać specjalną wiadomości SMS o treści SERCE pod numer 75 565, z której dochód trafi na konto fundacji. Numer ten pozostaje aktywny od 10 grudnia 2022 roku aż do 14 lutego 2023 roku. Koszt wysłania takiej wiadomości to 5 zł netto (6,15 zł z VAT).

Oprócz tak prostej metody, jak SMS, pieniądze powędrują na konto WOŚP także za pomocą przelewu BLIK. Wybierając taką metodę wsparcia, należy wejść na oficjalną stronę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wybrać interesującą nas kwotę i wprowadzić niezbędne do natychmiastowego przelewu dane. Pozostaje już tylko zatwierdzić wybraną opcję, a pieniądze pojawią się na koncie fundacji. 

Oprócz przelewu BLIK na stronie WOŚP możesz dokonać wpłaty także z poziomu własnego banku (lista dostępnych banków znajduje się na stronie) oraz za pomocą karty kredytowej, ApplePay, czy PayPala.

Zobacz wideo Młynarska: Kiedy widzę inkubator ze znaczkiem WOŚP i matkę, która płacze, to nie ma znaczenia, z jakiego jest ugrupowania

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

WOŚP 2023. Nie możesz wyjść z domu? Skorzystaj z "wirtualnych puszek"

Podobnie jak w zeszłym roku, również i teraz WOŚP przygotowało wirtualne eSkarbonki, dzięki którym kwestujący mogą zbierać datki na rzecz fundacji do "wirtualnych puszek". Każdy może założyć własną eSkarbonkę i za jej pomocą zbierać pieniądze np. wśród swoich znajomych. Do takiej akcji mogą przyłączyć się również firmy, które wyrażą chęć pomocy. Wystarczy, że roześlą swoją "wirtualną puszkę" wśród pracowników, czy klientów biznesowych, a pieniądze zebrane w trakcie kwestowania trafią na rzecz walki z sepsą.

Wpłat można dokonywać korzystając również z głównej eSkarbonki WOŚP, którą można znaleźć na stronie: eskarbonka.wosp.org.pl.

31 finał WOŚP. Cel: "Chcemy wygrać z sepsą!"

Rozpoczął się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, który przyspieszy diagnostykę sepsy. Fundacja Jurka Owsiaka chce wyposażyć szpitale w specjalistyczny sprzęt niezbędny do przyspieszenia diagnostyki zakażeń.

"Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc" - czytamy w oficjalnym komunikacie organizatorów. 

Więcej o: