Pogoda. Marznące mgły i mżawki spowodują gołoledź. Nawet do -8 stopni na południu Polski

Jaka pogoda czeka nas w sobotę 28 stycznia? Z prognoz wynika, że na południu Polski temperatura spadnie lokalnie do nawet -8 stopni. Na zachodzie, północy i w centrum kraju należy spodziewać się także marznących opadów deszczu.

Jaka pogoda czeka nas w sobotę 28 stycznia? Jak podaje portal fanipogody.pl, od Dolnego Śląska do Suwalszczyzny rozciągać się będzie mało aktywny, chłodny front. W jego obrębie prognozowane są opady deszczu, a lokalnie też śniegu. W drugiej części dnia, od województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego, zacznie nadciągać wyż, który przyniesie spore rozpogodzenia. W pozostałej części kraju dominować będzie zachmurzenie

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na sobotę 28 stycznia - IMGW ostrzega przed gołoledzią

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu lub mżawką, która będzie powodowała gołoledź. Alerty obowiązują do soboty 28 stycznia do godziny 7:30. Trudne warunki na drodze pojawią się w województwach: 

  • dolnośląskim - powiaty zgorzelecki, bolesławiecki, polkowicki, głogowski, górowski, milicki, trzebnicki, wołowski, legnickim, lubińskim i miasto Legnica; 
  • lubuskim - powiaty żarski, żagański, nowosolski, wschowski, zielonogórski, krośnieński, świebodziński, sulęciński, słubicki oraz miasto Zielona Góra; 
  • wielkopolskim - powiaty nowotomyski, wolsztyński, leszczyński, rawicki, krotoszyński, ostrowski, kaliski, pleszewskim, jarociński, gostyński, kościański, grodziski, poznański, śremski, średzki, turecki, kolski, koniński, słupecki, wrzesiński, gnieźnieński oraz miasta Leszno, Poznań, Kalisz i Konin.
  • kujawsko-pomorskim - powiaty mogileński, radziejowski, włocławski i miasto Włocławek; 
  • łódzkim - powiaty kutnowski i łęczycki; 
  • mazowieckim - powiaty gostynińskim, płockim oraz miasto Płock.

IMGW może wydać także ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, północnych powiatów województwa opolskiego i świętokrzyskiego. 

Na zachodzie, północy i w centrum kraju należy spodziewać się silnych zamgleń i mgieł ograniczających widzialność do 200-400 metrów. Nad ranem termometry pokażą od 0 stopni nad morzem, przez -5 stopni na północnym-wschodzie do nawet -8 stopni w rejonach podgórskich. Wiatr będzie słaby. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Giewont i zjawisko morza mgiełGiewont znikał za morzem chmur. "Bajecznie to wygląda!" [WIDEO]

Więcej o: