Pogoda. Idzie ochłodzenie, a noc będzie śliska. IMGW wydało ostrzeżenia

IMGW wydało ostrzeżenia dla zachodniej i centralnej Polski w związku z marznącymi opadami. Ostrzeżenia będą obowiązywały od piątkowego wieczora do sobotniego poranka. "Będzie ślisko" - zapowiadają synoptycy.

Do Polski napływa chłodny front atmosferyczny, który - oprócz ochłodzenia - przyniesie słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

- W nocy niemal w całym kraju temperatura spadnie poniżej zera i opady te mogą zamarzać - mówi Emilia Szewczak z biura prasowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Z tego powodu IMGW wydało ostrzeżenia dla zachodniej i centralnej Polski. "Będzie ślisko" - zapowiada instytut w mediach społecznościowych.

Aktualne ostrzeżenia można śledzić pod tym adresem >>>

Zobacz wideo Sienkiewicz: Wojna w Ukrainie może nie mieć zwycięzców

Pogoda. Polaków czeka zimna noc

Jak zapowiada przedstawicielka IMGW, w nocy "będą pojawiały się przelotne opady mieszane, deszczu ze śniegiem, miejscami samego śniegu, a lokalnie deszczu marznącego powodującego gołoledź".

- Gołoledź spodziewane jest przede wszystkim na zachodzie Polski, czyli w województwach lubuskim, wielkopolskim i dolnośląskim - wylicza Emilia Szewczak. Pogodnie i bez opadów ma być na Pomorzu.

W nocy, lokalnie, mogą występować także zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna wyniesie od -6, -7 stopni na Podhalu, w Tatrach i Sudetach, przez -4 stopnie w województwie kujawsko-pomorskim, -2 stopnie w centrum, do 0 stopni na Wybrzeżu.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: