Nowogród Bobrzański. W wypadku zginął kierowca, drugi uciekł. Znaleziono go w zaroślach

Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku, do którego doszło w czwartek w Nowogrodzie Bobrzańskim w woj. lubuskim. Kierowca jednego z aut zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z dwoma innymi samochodami. Zginęła jedna osoba. Prawdopodobny sprawca uciekł, jednak został znaleziony w zaroślach po kilku godzinach.

Do wypadku doszło ok. godz. 17.30 na ulicy Żarskiej. Kierowca audi zjechał nagle na przeciwny pas jezdni. Tam zderzył się z fordem oraz mazdą.

Na miejscu zginął 57-letni kierowca forda. Pasażerka trafiła do szpitala. Kierowcy mazdy nic się nie stało.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Kierujący audi mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku, bez powiadomienia służb ratunkowych i udzielenia pomocy poszkodowanym. Natychmiast zarządzono poszukiwania, w których bało udział kilkudziesięciu policjantów, także z psami tropiącymi oraz grupa poszukiwawczo-ratownicza OSP w Jarogniewicach" - informuje w komunikacie Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze.

Zobacz wideo Sienkiewicz: Wojna w Ukrainie może nie mieć zwycięzców

Nowogród Bobrzański. Zderzenie aut, nie żyje jedna osoba

Jak dodano, ok. godziny 1.30 jeden z mieszkańców Nowogrodu Bobrzańskiego znalazł w zaroślach leżącego rannego mężczyznę.

"Tym mężczyzną okazał się kierujący audi uczestnik wypadku, który natychmiast trafił do szpitala, gdzie przebywa pod nadzorem policjantów" - czytamy w oświadczeniu funkcjonariuszy.

W związku ze sprawą zatrzymano jeszcze cztery inne osoby. Policja podkreśla, że zabezpieczono na miejscu nie tylko ślady, ale również nagrania z monitoringu.

***

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dorzuć się do naszej skarbonki!

Więcej o: