Niepołomice. Ukradli figury z wielkiej szachownicy. Chcieli mieć "takiego konia" w pokoju

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pod koniec zeszłego roku ukradli cztery wielkie figury z szachownicy, znajdującej się w Niepołomicach. Jak przekazała policja, zrobili to, bo im się podobały i każdy z nich chciał mieć "takiego konia" u siebie w pokoju.
Zobacz wideo Okradli jubilera na 3 miliony złotych

Pod koniec ubiegłego roku do Komisariatu Policji w Niepołomicach wpłynęło zawiadomienie o kradzieży czterech figur z szachownicy, znajdującej się w mieście. Zniknęły trzy skoczki oraz pion.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy chciał mieć "konia" w pokoju

Jak poinformował mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, funkcjonariusze ustalili, że do kradzieży doszło 25 listopada ubiegłego roku w nocy. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 3 tys. złotych.

"Niepołomiccy kryminalni rozpoczęli poszukiwania zuchwałych złodziei, zabezpieczając m.in.monitoring miejski. Dzięki doskonałej jakości zabezpieczonych nagrań udało się wytypować trzech sprawców tej kradzieży" - podkreślił mł. insp. Sebastian Gleń. Jak się okazało, że osoby, które przywłaszczyły sobie figury szachowe, to mieszkańców Krakowa.

Sprawcy zostali zatrzymani - to mężczyźni w wieku 18, 19 oraz 20 lat. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Wszyscy przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Tłumaczyli, że ukradli figury, bo im się podobały i każdy z nich chciał mieć "takiego konia" u siebie w pokoju.

Więcej o: