Jaka będzie pogoda na 31. Finał WOŚP? IMGW: Intensywne opady śniegu. Wiemy, gdzie popada

W niedzielę 29 stycznia w Krakowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wielu wolontariuszy, ale także darczyńców spędzi godziny na ulicach polskich miast. Jaka pogoda czeka nas więc w nadchodzący weekend? W niektórych miejscach może intensywnie popadać.

Kolejny finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Już 29 stycznia w Krakowie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz trzydziesty pierwszy. Jaka pogoda będzie towarzyszyła hucznemu świętowaniu?

Zobacz wideo Czy pamiętasz pierwszy finał WOŚP? Sipowicz, Markowska, Adamowicz (i inni) wspominają

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Pogoda na 31 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Według Instytutu Meteorologi i Gospodarki Wodnej w sobotę czeka nas duże zachmurzenie, z możliwymi rozpogodzeniami na północy i w rejonach podgórskich. Na niektórych obszarach mogą wystąpić słabe opady śniegu. Maksymalna temperatura od - 3 st. C. na Suwalszczyźnie do nawet 4 st. C. nad morzem. W górach termometry wskażą od -5 do -2 st. C. 

Według prognoz IMGW w niedzielę w całej Polsce zwiększy się zachmurzenie. Temperatura od -2 st. C. w Małopolsce i na Podkarpaciu do 3 st. C. nad morzem i w rejonach Pomorza Zachodniego. W górach chłodniej, podobnie jak w sobotę, od -5 do -2 st. C. Synoptyk tvnmeteo.pl Artur Chrzanowski wskazuje także na intensywne opady śniegu na Ziemi Lubuskiej, Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce, które spodziewane są do godziny 8 rano. Znacznie dłużej, bo aż do godziny 16 popada na Warmii i Mazurach, Mazowszu i w Wielkopolsce. Na Pomorzu możliwy deszcz ze śniegiem. 

31. Finał WOŚP. "Chcemy wygrać z sepsą!"

 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy odbywać się będzie pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!".

Fundacja Jurka Owsiaka chce zaopatrzyć szpitale w sprzęt niezbędny do przyspieszenia diagnostyki zakażeń. W oficjalnym komunikacie organizatorzy przybliżają, czym jest sepsa, jak wygląda jej przebieg oraz dlaczego tak bardzo kluczowa jest wczesna diagnostyka.

Na stronie WOŚP czytamy: "sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc."

Więcej o: