Podhale. Mężczyzna usiłował zabić niemowlę. Prokuratura podaje szczegóły

29-latek, który próbował zabić czteromiesięczne dziecko, trafił do aresztu. Policja zatrzymała mężczyznę i poinformował, że napastnik użył przedmiotu przypominającego śrubokręt, a życie dziecka uratowała natychmiastowa reakcja mamy i pomoc lekarzy.

Do ataku na niemowlę doszło na terenie powiatu tatrzańskiego 22 stycznia - podaje Onet. Napastnik już wcześniej znęcał się nad rodziną. Czteromiesięcznej dziewczynce miał zadawać ciosy w jej szyję. 

Mężczyźnie przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa czteromiesięcznej dziewczynki, który to czyn polegał na zadaniu dwóch ciosów w szyję dziecka narzędziem podobnym do śrubokrętu 

- informuje Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, którego cytuje portal. 

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Podhale. Mężczyzna usiłował zabić niemowlę. Prokuratura podaje szczegóły

Śledczy nie mają wątpliwości, że niemowlę przeżyło dzięki natychmiastowej reakcji mamy. Członkowie rodziny udzielili dziewczynce pomocy przedmedycznej, a następnie pomocy medycznej w szpitalu. Niemowlę jest na oddziale, a jego stan jest stabilny. 

29-latek usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką dziecka. Do przemocy miało dochodzić od kilku miesięcy. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i odmówił złożenia wyjaśnień.

Potrzebujesz pomocy?

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Bezpłatna infolinia czynna jest całodobowo pod numerem telefonu 800 12 00 02. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie

Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: