Mińsk Mazowiecki. Pacjenci ewakuowani z SOR-u. Mieli skarżyć się na pieczenie oczu i swędzenie

Na SOR-ze szpitala w Mińsku Mazowieckim doszło do ewakuacji. Podejrzewano, że na oddziale może znajdować się substancja chemiczna, która źle wpływa na znajdujące się tam osoby. Pacjenci mieli skarżyć się bowiem na swędzenie skóry i pieczenie oczu.

W środę 25 stycznia około godziny 18:30 straż pożarna otrzymała zgłoszenie w sprawie zapachu, który unosił się w na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim (województwo mazowieckie) i złego samopoczucia pacjentów. Na oddziale została przeprowadzona ewakuacja. Podejrzewano, że może tam znajdować się substancja chemiczna, która źle wpływa na przebywające tam osoby.

Zobacz wideo "W ciągu ostatnich kilku lat w Polsce zlikwidowano 20 tys. łóżek szpitalnych i 250 zespołów ratownictwa medycznego"

Ewakuacja w szpitalu w Mińsku Mazowieckim. Na miejscu pracowała specjalistyczna grupa

Jak podaje TVN24, ewakuowano 14 pacjentów oraz osiem osób z personelu szpitala. - Otrzymaliśmy informację o substancji niewiadomego pochodzenia, jaka wydostawała się na terenie SOR-u i źle oddziaływała na pacjentów. Na miejsce wezwaliśmy specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego, która sprawdzi jej pochodzenie - przekazał stacji Kamil Płochocki, rzecznik mińskiej straży pożarnej.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Straż pożarna Awaria prądu. Nie żyje 70-latka, której przestał działać aparat tlenowy

Mińsk Mazowiecki. Kilkunastu pacjentów ewakuowanych z SOR-u. Mieli skarżyć się na pieczenie oczu i swędzenie

Jak czytamy, pacjenci mieli skarżyć się na pieczenie oczu i swędzenie skóry. Strażacy ze specjalistycznej jednostki chemicznej sprawdzali, czy ewentualna substancja znajdująca się w środku stanowi zagrożenie dla przebywających tam osób. Akcja służb zakończyła się po godzinie 21, jednak ostatecznie strażacy nie wykryli w placówce żadnej niebezpiecznej substancji. Jak przekazał "Tygodnik Siedlecki" SOR miał wrócić do normalnego funkcjonowania od godziny 24. 

Sąd, wyrok (zdjęcie ilustracyjne) Lubelskie. Ojciec przejechał dwuletniego synka. Zapadł wyrok ws. 53-latka

Więcej o: