Kraków. Policja szuka trzech mężczyzn, którzy zaatakowali kontrolera biletów kulą ortopedyczną

Krakowska policja od ponad dwóch miesięcy nie może złapać sprawców pobicia kontrolera biletów - mężczyzna został zaatakowany na przystanku w Krakowie kulą ortopedyczną. Stąd prośba policji o pomoc w zidentyfikowaniu napastników, których rysopis funkcjonariusze publikują wraz z krótkim nagraniem z incydentu.

Do zdarzenia doszło 7 listopada 2022 roku po południu na przystanku tramwajowym Politechnika nieopodal ulicy Pawiej w Krakowie. Sprawcy zaatakowali kontrolera biletów komunikacji miejskiej kulą ortopedyczną, dostał nią kilka uderzeń w głowę. Był także przez nich szarpany. Napastnicy prawdopodobnie zostali przyłapani przez kontrolera na jeździe bez biletów; a kiedy próbował ich wylegitymować i wypisać mandat, został zaatakowany. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Kraków. Jak wyglądali napastnicy?

Policja od dwóch miesięcy prowadzi dochodzenie, w którym usiłuje ustalić sprawców pobicia. Dotąd jednak nie doszło ani do zatrzymania napastników, ani nawet do ustalenia ich tożsamości. Dlatego też małopolska policja opublikowała na swojej stronie informacje, które mogą pomóc w uchwyceniu mężczyzn. Podane są szczegóły ubioru podejrzanych, a także króciutki film z miejsca zdarzenia, który nagrał świadek. Policja przedstawia opis dwóch z trzech potencjalnych sprawców:

"Mężczyzna nr 1 ubrany w charakterystyczną czerwoną czapeczkę oraz czarną kurtkę, posiada zarost (brodę); Mężczyzna nr 2 ubrany w szarą bluzę, ciemne spodnie, ma ciemne, krótkie włosy; Informacje w tej sprawie prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Krakowie pod numer 47 83 52 914 lub mailowo na adres: kp1@krakow.policja.gov.pl. Policjanci zapewniają anonimowość osobom informującym".

Dochodzenie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście - Zachód.

Kraków. Świadek zdarzenia nagrał film, na którym widać napastników

Załączony przez policję film przedstawia mężczyzn w opisanych wyżej ubraniach. Jak widać, szybko oddalają się z przystanku. Za nimi podąża inna grupa osób. Słychać niespokojne komentarze i krzyki. Nagranie wideo jest króciutkie, pokazuje tylko kilka chwil po zajściu - prawdopodobnie widzimy ucieczkę sprawców. 

Zobacz wideo Pobili kontrolera biletów. Policja prosi o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców
Więcej o: