"Zabiłem córkę" - takie zgłoszenie w sobotę rano miała odebrać policja w Inowrocławiu od 52-letniego mieszkańca miasta. Po ty telefonie mężczyzna wyskoczył przez okno. Przeżył, trafił na oddział intensywnej opieki medycznej w szpitalu. Tam zmarł w sobotę wieczorem.
Policja potwierdziła, że po wyważeniu drzwi mieszkania, w którym żyła rodzina 52-latka znaleziono ciało 10-letniej dziewczynki. - W wyniku oględzin ustalono, że zmarła na skutek zadanych ran kłutych - powiedziała rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska, którą cytuje Onet. Prokuratorka dodała, że śledczy zabezpieczyli narzędzie zbrodni, a informacje o sprawstwie ojca są "prawdopodobne".
Polska Agencja Prasowa podała, że sekcja zwłok tragicznie zmarłej dziewczynki odbędzie się w poniedziałek. Prokuratura nie podaje więcej szczegółów sprawy, zaznacza, że prowadzi wnikliwe śledztwo.
Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl
O rodzinnej tragedii w Inowrocławiu pisaliśmy w sobotę. Teraz znane są kolejne szczegóły dotyczące 52-latka. Aleksander M. prowadził w Inowrocławiu niewielką restaurację. "Fakt" ustalił, że w kwietniu ubiegłego roku był bohaterem programu Magdy Gessler "Kuchenne Rewolucje", który produkuje TVN. Według dziennika, już wtedy jego zachowanie mężczyzny budziło niepokój.
Mieszkaniec Inowrocławia, który z wykształcenia był mechanikiem samochodowym, za namową kolegi otworzył restaurację. Niewielki punkt gastronomiczny nie przynosił zysku, dlatego 52-latek ze swoją partnerką wzięli udział w programie TVN. Pokazano kłótnie i napięcie między właścicielami a pracownikami restauracji. Ale Gessler przeprowadziła zmiany, a lokal zaczął cieszyć się popularnością wśród mieszkańców Inowrocławia.
Niedługo po emisji programu właściciel trafił do szpitala. "Fakt" podaje, że 52-latek leczył się psychiatrycznie. Informacje potwierdza PAP. Oprócz 10-letniej dziewczynki, mężczyzna miał jeszcze dwie starsze córki.
Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-70-2222
Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111
Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123
Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.
Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>