Zima w Polsce. IMGW ostrzega przed gołoledzią i mgłą. Prognoza zagrożeń meteo na najbliższe dni

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę zagrożeń meteorologicznych na najbliższe dni. W najbliższych dniach mieszkańcom niektórych regionów kraju szczególnie doskwierać może gołoledź i mgła.

Jak pisaliśmy, w niedzielę Polska znalazła się na skraju niżu, za którego sprawą do naszego kraju zacznie napływać ciepłe polarno-morskie powietrze. Wieczorem może wystąpić natomiast gołoledź. IMGW przygotowało prognozę zagrożeń na następne dni. 

Mapa opadów - piątek 27 styczniaDo kiedy utrzyma się śnieg? W przyszłym tygodniu kolejne opady [IMGW]

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW. W niedzielę wieczorem zrobi się ślisko

W niedzielę 22 stycznia ostrzeżenia obejmują duży obszar kraju. Dla części województwa mazowieckiego i podlaskiego, a także w południowej połowie Polski - od Legnicy, przez Piotrków Trybunalski i Radom, po Lublin i Chełm - wydane zostały ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Jak czytamy, "prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź".

Ostrzeżenia obowiązują od godziny 22:00 na Mazowszu i Podlasiu, a także od godziny 15:00 na pozostałym obszarze kraju, do godzin porannych w poniedziałek (9:00-10:00). Na kolejne dni synoptycy przygotowali jednak prognozę zagrożeń.

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Akcja policji i straży w Sokołowie Podlaskim. Mężczyzna zadzwonił, że utknął w zaspie i nie wie, gdzie jest

Pogoda. Prognoza zagrożeń meteo na najbliższe dni. Gołoledź i mgła

Zgodnie z prognozą zagrożeń meteorologicznych przygotowaną przez synoptyków IMGW, marznące opady mogą stanowić w poniedziałek zagrożenie na terenie województwa podlaskiego, a także na obszarze południowej Polski - choć przewidywany obszar, który mają objąć alerty, zmniejszył się w stosunku do ostrzeżeń przygotowanych na niedzielę. Do tego prognozowane są także problemy z gęstą mgłą (na obszarze od Katowic, przez Częstochowę, Kraków i Kielce, po Tarnów i Rzeszów).

We wtorek prognoza zagrożeń wskazuje na ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące wyłącznie marznących opadów (również od Katowic, przez Częstochowę, Kraków i Kielce, po Tarnów i Rzeszów). Aktualnie IMGW nie przewiduje, by jakiekolwiek ostrzeżenia miały obowiązywać także w środę 25 stycznia.

Niezwykłe zjawisko w Turcji"Latające spodki" na niebie. Niezwykłe zjawisko budziło różne skojarzenia

Więcej o: