Śląsk. Zaginęła 15-letnia Tatiana. Policja apeluje o pomoc

Od pięciu dni funkcjonariusze z Raciborza poszukują 15-letniej Tatiany Szramowskiej. Dziewczyna "samowolnie oddaliła się" z miejsca zamieszkania. Policja apeluje o pomoc osoby, które posiadają informacje na temat zaginionej.

Od 17 stycznia Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu w województwie śląskim prowadzi poszukiwania 15-letniej Tatiany Szramowskiej na podstawie zawiadomienia o samowolnym oddaleniu się osoby małoletniej z miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze prowadzą poszukiwania opiekuńcze.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Śląsk. Policjanci z Raciborza prowadzą poszukiwania opiekuńcze 15-letniej Tatiany

Zgodnie z komunikatem policji, Tatiana Szramowska ma 175 centymetrów wzrostu i jest szczupłej budowy ciała. Ma jasne włosy do ramion i pieprzyk na prawym policzku. W dniu oddalenia się z miejsca zamieszkania była ubrana w szarą bluzę, czarny top i czarne, skórzane buty za kostkę.

"Prosi się wszystkie osoby posiadające informacje na temat zaginionej z Komendą Powiatową Policji w Raciborzu nr 478 556 255, 478 556 369 lub telefonami alarmowym 112, 997" - apeluje policja.

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Inowrocław. 10-letnia Iga zamordowana, ojciec zmarł - nowe ustalenia

*************

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin, by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

Mapa opadów - piątek 27 stycznia Do kiedy utrzyma się śnieg? W przyszłym tygodniu kolejne opady [IMGW]

Więcej o: