Prognoza pogody i zagrożeń IMGW na najbliższe dni. Synoptycy o intensywnych opadach śniegu i oblodzeniu

Meteorolodzy ostrzegają przed obfitymi opadami śniegu oraz oblodzeniem w całej Polsce. "Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i sprawdzanie warunków pogodowych na bieżąco" - apeluje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Od 20 stycznia w Polsce ponownie zapanowała iście zimowa pogoda. W całym kraju występują opady śniegu, miejscami bardzo intensywne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz przed marznącymi opadami śniegu. W niektórych rejonach kraju wystąpiły burze śnieżne. Co jeszcze czeka nas w najbliższych dniach?

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Prognoza pogody na najbliższe dni. Zima wróciła do Polski

Zima ponownie dała o sobie znać. 21 stycznia opady śniegu pojawią się niemal w całym kraju. Najmniej intensywne będą we wschodniej i północno-zachodniej Polsce. Od Śląska aż do Mazur przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet 15 cm. W nocy z soboty na niedzielę, a także w niedzielę strefa opadów przesunie się na zachód kraju, gdzie pokrywa śnieżna wyniesie około 8 cm.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia dla kilku województw. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązuje od godz. 11:00 21 stycznia do północy 22 stycznia w województwach zachodniopomorskim i pomorskim. W woj. warmińsko-mazurskim, mazowieckim i kujawsko-pomorskim obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami (ostrzeżenie obowiązuje od godz. 15:00 21 stycznia do północy 22 stycznia. Marznące opady pojawią się również na krańcach południowych kraju - informują synoptycy IMGW.

Atak zimy. Przerwy w dostawach prądu występują m.in. przez ośnieżone gałęzie, które spadają na drutyInterwencje straży pożarnej. Kilka tysięcy zdarzeń w zw. z opadami śniegu

Prognoza pogody na najbliższe dni. Będzie chłodno, wystąpią też opady śniegu

Przyszły tydzień również będzie wyjątkowo zimowy. Pojawią się opady śniegu i deszczu ze śniegiem, jednak nie będą tak intensywne. W dzień termometry będą wskazywać dodatnią temperaturę, jednak nocami spadnie ona poniżej zera. Najchłodniej będzie na obszarach podgórskich. Dynamiczna będzie również sytuacja hydrologiczna, w szczególności w dorzeczu środkowej i górnej Wisły. W przyszłym tygodniu spływ wód roztopowych może wpływać na wzrosty w dopływach Wisły - zapowiadają synoptycy.

Atak zimy - zdjęcie archiwalneAtak zimy. Śnieg pozrywał linie energetyczne. Tysiące Polaków bez prądu

Więcej o: