Małopolska. Nie żyje 70-latka, której z powodu braku prądu przestał działać aparat tlenowy

Tragicznie zakończyła się awaria prądu w miejscowości Wawrzka, w województwie małopolskim. 70-letnia kobieta zmarła, ponieważ z powodu braku prądu przestał działać jej koncentrator tlenowy. Straż pożarna nie zdołała dostarczyć kobiecie innego urządzenia, ponieważ ich samochód utknął na zaśnieżonej drodze.

Strażacy dostali zgłoszenie ws. 70-letniej mieszkanki Wawrzki w piątek po godz. 23. Kobieta nie mogła użyć swojego koncentratora tlenowego [dzięki niemu pacjent dostaje powietrza ze zwiększoną zawartością tlenu - przyp. red.] ponieważ w całej miejscowości nie było prądy. Straż pożarna miała dostarczyć kobiecie butlę tlenową - podał Marian Marszałek, rzecznik komendy straży pożarnej w Nowym Sączu, w rozmowie z Polską Agencją Prasową

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak opłacalna jest energia wiatrowa?

Małopolska. Nie żyje 70-latka, której z powodu braku prądu przestał działać aparat tlenowy

Strażakom nie udało się dostarczyć pomocy 70-latce, ponieważ ich samochód utknął na zaśnieżonej drodze w odległości zaledwie 500 metrów od domu kobiety. Strażacy pokonali ten dystans pieszo, ale było za późno. Rodzina poinformowała, że kobieta prawdopodobnie nie żyje. Wezwany na miejsce lekarz orzekł zgon.

W związku z intensywnymi opadami mokrego i ciężkiego śniegu w Małopolsce w sobotę rano 108 tys. odbiorców było pozbawionych prądu. Przyczyny awarii to głównie połamane i pochylone pod naporem śniegu drzewa, które powodują uszkodzenia linii i słupów energetycznych w wielu miejscach. Rozległe uszkodzenia dotyczą sieci średniego i niskiego napięcia

- przekazała rzeczniczka Tauronu Ewa Groń.

Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że w związku z opadami śniegu strażacy interweniowali już w całej Polsce ponad 2 tysiące 200 razy. Wczoraj druhowie wyjeżdżali do zdarzeń związanych z opadami śniegu 1097 razy, a dzisiaj od północy do 6:00 rano - 1096 razy. Najwięcej interwencji odnotowano w województwach małopolskim i podkarpackim - odpowiednio 1247 i 618.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: