Ostrołęka. Daniel R. brutalnie gwałcił Oliwię i groził śmiercią jej dziecku. Sąd wydał wyrok

Sąd Okręgowy w Ostrołęce skazał na siedem lat pozbawienia wolności recydywistę Daniela R. Mężczyzna odpowie za trzykrotne, brutalne zgwałcenie 21-letniej Oliwii oraz za grożenie śmiercią jej dziecku i mężowi. Wyrok nie jest prawomocny.

Daniel R. - mieszkaniec Pułtuska (woj. mazowieckie) - odpowie m.in. za pobicie i trzykrotne zgwałcenie swojej znajomej, 21-letniej Oliwii. 19 stycznia sąd okręgowy wydał wyrok w tej sprawie. Ze względu na drastyczne szczegóły całego postępowania, rozprawy sądowe były prowadzone z wyłączeniem jawności.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Piekło kobiet. Przemoc seksualna to w Polsce codzienność

Pułtusk. Daniel R. został skazany na siedem lat pozbawienia wolności

Proces w sprawie Daniela R. toczył się około roku. Przesłuchano oskarżonego, pokrzywdzoną Oliwię P. oraz świadków. Na początku stycznia tego roku zamknięto przewód, strony wygłosiły mowy końcowe, natomiast 19 stycznia Sąd Okręgowy w Ostrołęce wydał wyrok.

Sąd zgodził się z zarzutami prokuratora. Daniela R. skazano na łączną karę siedmiu lat pozbawienia wolności, wydano wobec niego zakaz zbliżania się do Oliwii P. na odległość mniejszą niż 100 m, a także zakaz kontaktowania się z kobietą przez cztery lata. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny - informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Archiwum X. Na 3 miesiące do aresztu trafił 43-latek podejrzany o zabójstwo białostockiej pielęgniarki. Do zbrodni doszło w 2001 roku na osiedlu Sienkiewicza w Białymstoku Została zgwałcona kilkanaście metrów od domu. Po 20 latach sąd skazał sprawcę

Daniel R. trzykrotnie, brutalnie zgwałcił Oliwię. Podał kobiecie narkotyki

Do brutalnego zdarzenia doszło w marcu 2021 roku w powiecie wyszkowskim, natomiast w grudniu Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce skierowała do tamtejszego sądu okręgowego akt oskarżenia przeciwko Danielowi R. Zarzucono mu m.in. trzykrotne, brutalne zgwałcenie Oliwii P., pozbawienie jej wolności, bicie pokrzywdzonej przy użyciu różnych przedmiotów, kopanie, wyzywanie, a także kierowania gróźb w jej stronę oraz w kierunku jej dziecka i męża. Mężczyzna usłyszał tez zarzut podawania pokrzywdzonej amfetaminy oraz posiadanie narkotyków - informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Łukasiewicz.

W akcie oskarżenia zawarto również zarzuty niepłacenia alimentów na dwójkę dzieci Daniela R. Wszystkie czyny z użyciem przemocy oskarżony popełnił w warunkach recydywy.

Sąd (zdjęcie ilustracyjne) Broniła się przed gwałtem i śmiertelnie raniła męża. Jest wyrok SN

Więcej o: