Lubuskie. Tragiczny wypadek z udziałem pojazdu amerykańskich sił zbrojnych. Nie żyją dwie osoby

Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę na 113 kilometrze drogi S3 na wysokości Skwierzyny (powiat międzyrzecki, województwo lubuskie). W wyniku zderzenia kampera z pojazdem wojskowym należącym do sił zbrojnych USA śmierć poniosły dwie osoby.

"Droga S3 w kierunku Zielonej Góry jest zablokowana (pow. międzyrzecki, 113 km). Doszło tam do wypadku drogowego z udziałem kampera i pojazdu wojskowego. Niestety, zginęły dwie osoby podróżujące kamperem. Żandarmeria wojskowa i policjanci prowadzą czynności na miejscu tej tragedii. Objazd prowadzony jest przez Skwierzynę" - poinformowała policja lubuska w sobotni poranek.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Lubuskie. Wypadek z udziałem pojazdu sił zbrojnych USA. Nie żyją dwie osoby

- Na stojący na prawym pasie samochód ciężarowy z przyczepą amerykańskich sił zbrojnych najechał samochód typu van, kamper. Zginęły dwie osoby, które podróżowały tym vanem - poinformował w rozmowie z Gazetą Lubuską Dariusz Szymura, rzecznik prasowy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

Jak przekazuje lubuska policja, w wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby. Szymura informuje, że byli to 44-letni mężczyzna oraz jego 10-letnia córka, którzy podróżowali pojazdem cywilnym.

W związku z wypadkiem droga w kierunku Zielonej Góry została zablokowana na czas pracy służb. Po godzinie 11 policjanci przekazali, że S3 jest już przejezdna.

Zobacz wideo Kierowca potrącił pieszego, nie ustępując mu pierwszeństwa na pasach

W sobotę, w wyniku obfitych opadów śniegu warunki na drogach w wielu regionach Polski są trudne. GDDKiA informuje, że drogi są przejezdne, jednak apeluje o zachowanie ostrożności podczas poruszania się po nich.

Więcej o: