Inowrocław. Tragedia w jednym z bloków. Ojciec zadzwonił na 112 i powiedział, że zabił 10-letnią córkę

Do tragedii doszło w sobotni poranek w Inowrocławiu (woj. kujawsko-pomorskie). Jak poinformował w mediach społecznościowych prezydent miasta Ryszard Brejza, ojciec miał zamordować nożem 10-letnią córkę. "Nie mogę uwierzyć, że TO mogło wydarzyć się w Inowrocławiu - w naszym Inowrocławiu, wśród nas" - dodał włodarz we wpisie.

O tragedii w Inowrocławiu jako jeden z pierwszych poinformował prezydent miasta, Ryszard Brejza. "Otrzymałem przed chwilą tragiczną wiadomość. Ojciec zamordował nożem 10 letnią córkę. Nie mogę uwierzyć, że TO mogło wydarzyć się w Inowrocławiu - w naszym Inowrocławiu, wśród nas... Łączę się w bólu z tymi, którzy zostali bezpośrednio dotknięci tą tragedią" - czytamy we wpisie włodarza, zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Inowrocław. Tragedia w bloku. Ojciec zabił 10-letnią córkę

Informacje o tragedii potwierdziła w rozmowie z PAP rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz, której wypowiedź cytuje lokalny serwis - ino.online. - 52-latek zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował, że zabił swoją 10-letnią córkę. Po zgłoszeniu telefonicznym wyskoczył z okna mieszkania na czwartym piętrze. Na ten moment żyje - przekazała funkcjonariuszka policji. Jak przekazała, po wejściu do mieszkania, mundurowi znaleźli ciało dziewczynki. Na miejscu już pracują śledczy pod okiem prokuratora.

Jak informuje serwis, powołując się na PAP, mężczyzna miał wcześniej leczyć się psychiatrycznie. Według informacji RMF24 jego stan jest ciężki. Mężczyzna ma mieć złamany kręgosłup.

Zobacz wideo Podpalili mieszkanie, zginęła cała rodzina. Wraca sprawa sprzed 13 lat. Przez szparę w drzwiach wlano benzynę

Aktualne informacje z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym: 800-70-2222

Telefon zaufania dla Dzieci i Młodzieży: 116 111

Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych: 116 123

Pod tym linkiem znajdziesz więcej informacji, jak pomóc sobie lub innym, oraz kontakty do organizacji pomagających osobom w kryzysie i ich bliskim.

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Bezpłatna infolinia czynna jest całodobowo pod numerem telefonu 800 12 00 02. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

Więcej o: