Wyjątkowy gest ze strony policjantów i najmłodszych. "Babciu, Dziadku - bądźcie bezpieczni"

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji policjanci z Piekar Śląskich wraz z najmłodszymi mieszkańcami miasta przygotowali film, w którym oprócz życzeń przekazali seniorom cenne informacje, jak mogą radzić sobie ze współczesnymi zagrożeniami.

W przeddzień Dnia Babci piekarscy policjanci opublikowali na Twitterze film przygotowany wraz z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Zawarli w nim nie tylko życzenia dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka, ale także zdradzili im kilka cennych informacji na tematy związane z ich bezpieczeństwem.

Zobacz wideo Pytamy przedszkolaków, czego nauczyli ich dziadkowie. "Szyć" "Jeździć traktorem"

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Piekarscy policjanci i najmłodsi mieszkańcy miasta składają życzenia seniorom

"Bezpieczeństwo osób najbliższych powinno być dla nas sprawą priorytetową. Dlatego też, oczekując na Dni Babci i Dziadka, piekarscy policjanci podczas pogadanek w klubach seniora, a także podczas codziennej służby przypominają seniorom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa" napisała na swojej oficjalnej stronie policji śląskiej. 

Piekarscy mundurowi wpadli na jeszcze jeden pomysł, w jaki sposób mogą trafić ze swoimi komunikatami do osób starszych. Wspólnie z Miejskim Domem Kultury w Piekarach Śląskich oraz dziećmi przebywającymi na półkoloniach na lodowisku nagrali życzenia, które zamieścili w mediach społecznościowych. "Przed nami Dni Babci i Dziadka. Najmłodsi mieszkańcy Piekar Śląskich wspólnie z policjantem kierują do seniorów życzenia oraz cenne porady dotyczące bezpieczeństwa" napisali pod filmem. 

- Pamiętajcie. Prawdziwy wnuczek to ten, który was odwiedza, a nie prosi przez telefon o pieniądze. W przypadku odebrania takiego telefonu natychmiast się rozłączcie. Bądźcie czujni i uważajcie na siebie! - przekazują w nagraniu funkcjonariusze.

Rozmowa z seniorami może uchronić ich przed niebezpieczeństwem

Oprócz życzeń na swojej stronie policja śląska zaproponowała kilka wskazówek, na jakie podejrzane zachowania powinni zwrócić uwagę osoby starsze. Rady dotyczą między innymi przechowywania pieniędzy, przebywania w tłumie, zamykania drzwi mieszkania, czy korzystania z internetu. Funkcjonariusze zachęcają jednocześnie, aby tematy te poruszać podczas wspólnych rozmów w rodzinnym gronie. Dzięki takim działaniom istnieje szansa, że seniorzy ustrzegą się przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Więcej o: