Zgorzelec: wybuch na stacji benzynowej. Jedna osoba nie żyje

Na stacji benzynowej w Zgorzelcu doszło w piątek po południu do wybuchu jednego ze zbiorników paliwa. Zginęła jedna osoba, dwie zostały ranne.

Do zdarzenia doszło na stacji Lotos przy ul. Daszyńskiego w Zgorzelcu.

- Po godz. 13 dyżurny otrzymał zgłoszenie o wybuchu jednego ze zbiorników na stacji paliw. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe - relacjonowała w rozmowie z portalem Gazeta.pl komisarz Agnieszka Goguł z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do wybuchu doszło podczas prac przy zbiorniku z paliwem. Jedna osoba zginęła na miejscu, dwie trafiły do szpitala. Ranne osoby są przytomne.

- Pod nadzorem prokuratora prowadzone są czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia - dodała funkcjonariuszka.

Zobacz wideo Jak opłacalna jest energia wiatrowa?

Zgorzelec. Wybuch na stacji benzynowej

Na miejsce przyjechało 13 zastępów straży pożarnej. Do Zgorzelca wysłano również specjalistyczną grupę ratownictwa chemiczno-ekologicznego z Legnicy, kontener ze środkiem pianotwórczym z Chojnowa i grupę operacyjną z KW PSP we Wrocławiu.

- Na miejscu nie ma pożaru, został szybko ugaszony. Nie pozwoliliśmy, by się rozprzestrzenił - mówiła nam przed godz. 15 st. str. Magdalena Cwynar z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

- Do wybuchu doszło po zakończeniu czyszczenia podziemnego zbiornika na benzynę. Ma 25 tys. litrów pojemności, był pusty, ale pozostały opary - dodała przedstawicielka straży pożarnej.

Sam budynek stacji nie został zniszczony. Działania straży po wybuchu polegały m.in. na wykonywaniu bieżących pomiarów stężeń substancji i gazów.

Więcej o: