Pogoda na weekend. Śnieg może łamać gałęzie, możliwe przerwy w dostawach prądu. Wichury do 90 km/h

Układy niżowe będą miały wpływ na pogodę w Polsce także w przyszły weekend. Jak się okazuje, w wielu miejscach w naszym kraju należy spodziewać się śnieżyc. Ma padać przy temperaturze 0 stopni, a to oznacza, że śnieg będzie bardzo ciężki.

Układy niżowe, które będą miały wpływ na pogodę w Polsce, przyniosą ze sobą dużo wilgotnego powietrza. Z czasem do kraju wkradną się też masy chłodnego powietrza. W weekend należy spodziewać się opadów śniegu. Gdzie konkretnie?

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Pogoda na weekend. Śnieżyce w sobotę. Będzie też bardzo mocno wiać

Jak podaje TVN24, pod koniec tygodnia czeka nas załamanie pogody. W piątek Polska będzie pod wpływem niżów pochodzenia śródziemnomorskiego z aktywnymi frontami, które dynamicznie będą przemieszczały się na północ. W większości kraju będzie pochmurno. Należy się spodziewać opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie się wahać od 1 stopnia na wschodzie do 3 stopni na zachodzie. 

W nocy z piątku na sobotę 21 stycznia od południowego wschodu wkroczy kolejny wilgotny niż, który szybko zacznie przesuwać się na wschód. Również ten dzień zapowiada się pochmurno. Wraz z nim należy spodziewać się porywistego wiatru (dochodzącego do 50-70 kilometrów na godzinę, a na wybrzeżu - do 90 km/h) oraz opadów śniegu i śniegu z deszczem, które utworzą warstwę o grubości od 5 do 10 centymetrów. Miejscami - w centrum i na północy - opady śniegu będą bardzo obfite. Może wówczas spaść od 10 do nawet 20 cm śniegu.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Bocian (zdjęcie ilustracyjne)Hamburg. Bocian wrócił do swojego gniazda. O kilka tygodni za wcześnie

- Minusem bardzo śnieżnej sobotniej pogody jest to, że śnieg (...) będzie padać przy temperaturze około 0 stopni, a to znaczy, że będzie ciężki. Będzie obciążać linie energetyczne i drzewa, może łamać gałęzie drzew i będzie trudny do usuwania z dróg i chodników - powiedział w TVN24 prezenter Tomasz Wasilewski. Temperatura w sobotę spadnie do -1 stopnia w północno-wschodniej Polsce i do 0 stopni w centrum. Na północy będzie do 4 stopni. Na wschodzie i w centrum kraju może pojawić się gołoledź.

Opady bardzo szybko ustaną, a od przyszłego tygodnia w Polsce ma działać wyż znad europejskiej części Rosji. Wówczas opady śniegu i deszczu ze śniegiem ustaną. Pojawi się więcej przejaśnień, ale i porannych mgieł. Nad ranem i w nocy pojawi się też niewielki mróz

Zima (zdjęcie ilustracyjne)Wielokilometrowy korek na Zakopiance. Wszystko przez śnieg

Więcej o: