Dąbrówno. Śmierć 5-letniej dziewczynki. Matka usłyszała zarzut zabójstwa

Aleksandra B., matka nieżyjącej pięciolatki z Dąbrówna (woj. pomorskie), usłyszała zarzut zabójstwa córki. Prokuratura wystąpiła o trzymiesięczny areszt dla kobiety. W czwartek została przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Dąbrówno (woj. pomorskie). Ojciec dziecka nie mógł dostać się do domu, w którym przebywała jego córka - wynika z nieoficjalnych ustaleń, na które w czwartek (19 stycznia) powoływał się portal Lębork Nasze Miasto. Prawdopodobnie to mężczyzna wezwał służby ratunkowe. 

Kiedy mężczyźnie i służbom ratunkowym udało się wejść do środka, zobaczyli zwłoki dziecka, a obok nieprzytomną matkę. Kobieta ze względu na ciężki stan zdrowia trafiła do szpitala w Słupsku.  

Jak podaje portal gp24.pl, na ciele dziecka nie znaleziono obrażeń, które mogłyby świadczyć o działaniu osób trzecich. Śledztwo zostało więc początkowo wszczęte w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. 

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Dąbrówno. Matka dziewczynki usłyszała zarzut zabójstwa

Z informacji portalu wynika, że w czwartek rano została przeprowadzona sekcja zwłok dziewczynki. Skutkiem wstępnej opinii biegłego było przedstawienie 33-letniej Aleksandrze B. zarzutu zabójstwa.

Śledczy nie ujawniają na ten moment, czy kobieta przyznaje się do winy. Jak podaje Polsat News, kobieta leczyła się psychiatrycznie. Nie wiadomo jednak, czy w chwili zdarzenia była pod wpływem leków. Prokurator wystąpił o trzymiesięczny areszt dla kobiety. 

Więcej o: