Dzieci robią msze w "Robloxie". Komentarz księdza: Jakby ktoś się przespał z czyjąś dziewczyną

Gra komputerowa "Roblox" zyskała rozgłos za sprawą grupy dzieci, która organizuje msze święte w wirtualnym świecie. Ich działania mocno podzieliły komentatorów, w tym duchownych. Ksiądz z Osiedla uważa, że to nie jest odpowiednia forma "rozrywki".

Fragmenty ze mszy świętych organizowanych w grze komputerowej "Roblox" często są udostępniane w mediach społecznościowych, np. na TikToku czy Twitterze. Gra polega na tym, że użytkownicy sami tworzą przedmioty i miejsce akcji. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się "transmisje na żywo ze mszy świętych", które mają być prowadzone przez dzieci.

 

Msze święte w "Robloxie". Ksiądz z Osiedla jest absolutnie przeciwny. "Totalne przegięcie"

Niektórzy chwalą użytkowników gry za okazanie zainteresowania mszami świętymi, zwłaszcza, że gracze starają się bardzo wiernie odwzorować uroczystości. Inni z kolei krytykują taką praktykę - w tym gronie znalazła się m.in. prezenterka z TVP Ida Nowakowska, którą przestraszyła perspektywa, że gracze "Roblox" zaczną podszywać się pod księży i że dojdzie do sytuacji, gdy inne dzieci "zaczną się im spowiadać". 

Zdanie Idy Nowakowskiej podzielił popularny w mediach społecznościowych "Ksiądz z Osiedla". Ks. Rafał Główczyński udostępnił na Facebooku długi wpis, w którym komentuje msze w grach komputerowych.

Ksiądz pokazuje zawartość kopert (zdj. ilustracyjne)Kolęda. Ile dać w ofierze? Ksiądz z TikToka pokazał zawartość kopert

"POPIERAM IDĘ NOWAKOWSKĄ! Tysiące młodych ludzi uczestniczy w mszach w internecie na robloxie. Co ja na to? JESTEM ABSOLUTNIE PRZECIWNY. Dlaczego? Uważam, że to trochę jakby ktoś się przespał z czyjąś dziewczyną i mówił, że to nic takiego, bo ja tylko odgrywałem to, co ty z nią robisz" - napisał na Facebooku ksiądz Główczyński. 

"Słowa konsekracji są największym darem Boga. Po nich chleb staje się Ciałem, a wino Krwią Chrystusa. Wypowiadanie ich w grze uważam, za totalne przegięcie. ALE PRZECIEŻ WIELU KSIĘŻY W DZIECIŃSTWIE BAWIŁO SIĘ W MSZĘ! Czym innym jest zabawa w pokoju, a czym innym na kamerkach przed tysiącami w internecie" - uważa dalej duchowny. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Kolęda (zdjęcie ilustrujące)Spowiednik gwiazd żali się na wizyty u parafian. "Dla mnie to był terror"

"Uważam, że chłopaki z wirtualnej Archidiecezji Gnieźnienskiej (twórcy mszy na rolboxie) robią masę świetnych rzeczy, gromadzą masy na modlitwie różańcowej, litaniach, apelu Jasnogórskim i to jest super i w tym ich modlitwą wspieram ale mszy tam być nie powinno" - napisał ksiądz (pisownia oryginalna - red.). 

Więcej o: