Lublin. Pomazał pisakiem ścianę budynku, grozi mu osiem lat więzienia. Zdradził go... dziecięcy plecak

Policja w Lublinie zatrzymała sprawcę pomalowania elewacji Teatru Starego. Mężczyzna został przez funkcjonariuszy bez trudu rozpoznany ze względu na charakterystyczny plecak. 48-latek, który służbom "jest już dobrze znany", ma teraz poważne kłopoty - grozi mu bowiem nawet osiem lat więzienia.

Mężczyzna, który 12 lutego zdewastował elewację Teatru Starego, jest teraz w poważnych tarapatach. W środę 18 stycznia Komenda Miejska Policji w Lublinie poinformowała, że mężczyzna został "bez trudu rozpoznany" i zatrzymany. Obecnie przebywa pod dozorem policji.

Zobacz wideo Były niemal doszczętnie zniszczone, ale mają nowe życie

Lubelskie. 48-latek, który popisał elewację budynku, schwytany. Zdradził go... dziecięcy plecaczek

Według ustaleń policji mężczyzna podszedł do elewacji teatru i pomazał ją pisakiem. Jak przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski, funkcjonariusze "od razu wiedzieli, kto stoi za przestępstwem" - sprawcę rozpoznali bowiem po charakterystycznym dziecięcym plecaku. 

W związku ze sprawą zatrzymany został 48-letni mężczyzna. "Operacyjni udowodnili mu dokonanie uszkodzenia elewacji zabytkowego budynku" - podaje nadkom. Gołębiowski. Mężczyzna usłyszał we wtorek zarzuty z ustawy o ochronie zabytków. Grozi mu nawet osiem lat więzienia. 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Trójka nastolatków zginęła w wypadku Lublin. Są wyniki sekcji zwłok trojga nastolatków, którzy zginęli w wypadku

Lublin. Mężczyzna pomazał pisakiem budynek teatru. Teraz grozi mu surowa kara

W rozmowie z "Kurierem Lubelskim" nadkom. Gołębiowski wyjaśnił, że w przypadku "zwykłego zniszczenia elewacji" czyn klasyfikowany zostaje jako niszczenie mienia, za co grozi do pięciu lat więzienia - wówczas istotna jest wartość straty. W przypadku budynku Teatru Starego naruszona została jednak ustawa o ochronie zabytków, stąd wymiar kary jest wyższy. Teatr ten jest drugim (po Teatrze Starym w Krakowie) najstarszym zachowanym teatrem w Polsce, został otwarty jeszcze w 1822 roku.

Funkcjonariusz dodał także, że 48-latek "jest już dobrze znany policji".

Policja (zdjęcie ilustrujące) Atak na ciężarną kobietę w centrum Lublina. Usłyszeli ukraiński akcent

Więcej o: