Pomorskie. Ciało 5-letniej dziewczynki, a obok nieprzytomna matka. Trwa śledztwo

W miejscowości Dąbrówno (woj. pomorskie) zostały znalezione zwłoki 5-letniej dziewczynki. Obok leżała jej nieprzytomna matka. Wszczęto postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci. Niewykluczone jednak, że kwalifikacja czynu zostanie zmieniona po sekcji zwłok.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Dąbrówno (woj. pomorskie). Ojciec dziecka nie mógł dostać się do domu, w którym przebywała jego córka - wynika z nieoficjalnych ustaleń, na które w czwartek (19 stycznia) powoływał się portal Lębork Nasze Miasto. Prawdopodobnie to mężczyzna wezwał służby ratunkowe. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Zatrzymanie podejrzanego w sprawie eksplodującej przesyłki

Pomorskie. Zwłoki dziewczynki, a obok nieprzytomna matka

Kiedy mężczyźnie i służbom ratunkowym udało się wejść do środka, zobaczyli zwłoki dziecka, a obok nieprzytomną matkę. Kobieta ze względu na ciężki stan zdrowia trafiła do szpitala w Słupsku. Prokuratura nie informuje o szczegółach zdarzenia dla dobra śledztwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że na ciele dziecka nie znaleziono widocznych śladów sugerujących udział osób trzecich w śmierci. Istnieje prawdopodobieństwo, że kobieta podała córce swoje leki, a następnie sama zażyła ich dużą dawkę, nie wyklucza się jednak też wersji, że kobieta wzięła medykamenty i straciła przytomność, a następnie dziecko zażyło je samo.

Stan zdrowia matki zmarłej dziewczynki nie pozwala na jej przesłuchanie.

Zatrzymanie ws. wybuchu w Siecieborzycach Nowe ustalenia ws. wybuchu w Siecieborzycach. Są zarzuty

Prokuratura wszczęła śledztwo. Nieumyślne spowodowanie śmierci

Prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku czynu z art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki. W czwartek (19 stycznia) odbędzie się sekcja zwłok.

- Dopiero po przeprowadzonej sekcji będziemy wiedzieć więcej i ewentualnie rozważać zasadność zmiany bądź nie kwalifikacji prawnej - przekazał prok. Dorota Frączek, zastępca prokuratora rejonowego w Lęborku, którą cytuje TVP Info. 

- Na tym etapie śledztwa przesłuchani zostali świadkowie, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, mieli wiedzę na temat ujawnienia zwłok dziecka. Dalsze czynności będą uzależnione od wyników sekcji - dodała.  

Transport serca Pacjentce przeszczepiono na raz dwa organy. Oba od tego samego dawcy

Więcej o: