Śląsk. Kierowca wjechał w pieszego na pasach. Policja publikuje wstrząsające nagranie

Śląska policja ku przestrodze opublikowała nagranie z potrącenia na przejściu dla pieszych 43-letniego mężczyzny. Poszkodowany trafił do szpitala z obrażeniami głowy i ręki. Kierowcy, który spowodował wypadek, zostało odebrane prawo jazdy.

Jak opisuje śląska policja, do zdarzenia doszło na ul. Wojewódzkiej w Katowicach. "Skręcający w lewo z ul. Damrota w ul. Wojewódzką kierowca chevroleta potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych na zielonym świetle 43-letniego mężczyznę" - podają funkcjonariusze.

Mężczyzna z obrażeniami głowy i ręki  został przewieziony do szpitala. Policjanci zatrzymali 47-letniego sprawcę i zabrali mu prawo jazdy. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci KMP w Katowicach. Sprawa trafi teraz do sądu.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kierowca potrącił pieszego, nie ustępując mu pierwszeństwa na pasach

Policja. Najwięcej wypadków z udziałem pieszych na przejściach 

Funkcjonariusze ostrzegają, że piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych.

"Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto dla własnego bezpieczeństwa upewnić się, że możemy przejść na drugą stronę jezdni, a dodatkowo zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, które znacząco poprawiają widoczność na drodze" - apelują policjanci.

Niekorzystne warunki atmosferyczne powinny stanowić dodatkowy sygnał o konieczności stałej obserwacji sytuacji drogowej i zachowania ostrożności, informują mundurowi.

Więcej o: