Kraków. Kobieta pomyliła hamulec z gazem. Trafiła do szpitala, w który uderzyła

W środę w Krakowie rozpędzony samochód spadł ze skarpy i uderzył w budynek Szpitala Uniwersyteckiego. Kierująca najprawdopodobniej pomyliła pedał hamulca z pedałem gazu - poinformowała policja.

Do wypadku doszło w środę (18 stycznia) przed południem na terenie Szpitala Uniwersyteckiego przy ul. Macieja Jakubowskiego w Krakowie. Rozpędzony samochód zjechał z drogi, przebił bariery, a następnie spadł ze skarpy i uderzył w budynek placówki medycznej. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pieszy potrącony na przejściu w Katowicach. Doznał obrażeń głowy i ręki

Kraków. Pomyliła hamulec z gazem. Kobiety mają lekkie obrażenia

Autem podróżowały dwie starsze kobiety - podaje "Gazeta Wyborcza". 79-latka, która kierowała pojazdem, i 84-letnia pasażerka trafiły na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR). Jak przekazał reporter TVN24 Marcin Kwaśny - dokładniej na SOR do szpitala, w którego ścianę uderzyły. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Mają lekkie obrażenia.

- Przyczyną zdarzenia było, jak wstępnie ustaliliśmy, pomylenie hamulca z gazem - powiedział rzecznik prasowy krakowskiej policji Piotr Szpiech. Kobieta prawdopodobnie spanikowała i nie była w stanie zatrzymać pędzącego pojazdu.

Wypadki na polskich drogach w 2022 roku

Biuro Ruchu Drogowego poinformowało, że według wstępnych danych, dotyczących bezpieczeństwa ruchu, w 2022 roku odnotowano 21 324 wypadki drogowe. To o 1492 zdarzenia mniej niż w roku 2021 i o 2216 wypadków mniej niż w roku 2020 - podaje portal Moto Fakty. Choć liczba w ostatnich latach maleje, nie zmienia to faktu, że w ubiegłym roku zginęło 1883 osób. 

Polska jest na 26. miejscu w rankingu bezpieczeństwa drogowego wśród 31 państw uwzględnionych w raporcie Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) pod względem zgonów drogowych na milion mieszkańców - czytamy. 

Więcej o: