Dolny Śląsk. Pojechała odebrać pijanego chłopaka. Mężczyzna spowodował wypadek, 20-latka zmarła

Do dramatycznego wydarzenia doszło w Międzyborzu na Dolnym Śląsku. Dziewczyna pojechała odebrać swojego chłopaka, który był u znajomych. Z niewiadomych przyczyn ten, pod wpływem alkoholu, przejął kierownicę podczas drogi powrotnej. Para uderzyła w drzewo. Dziewczyna nie przeżyła wypadku.

Zdarzenie w Międzyborzu miało miejsce w nocy z 12 na 13 stycznia. Sprawca wypadku, będąc pod wpływem alkoholu, wjechał samochodem w drzewo. Zderzenie to doprowadziło do śmierci dziewczyny. Kierowca natomiast trafił do szpitala.

Wypadek w Międzyborzu. "Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu, ponad dwa promile"

Wypadek w Międzyborzu pozostawia wiele pytań. Portal tvn24.pl przywołuje wypowiedź Karoliny Walczak z oleśnickiej policji, która zaznacza iż mężczyzna "stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo". - W wyniku obrażeń ciała pasażerka zginęła na miejscu. Kierowca natomiast został przewieziony do szpitala. Sprawca wypadku był pod wpływem alkoholu, w jego organizmie stwierdzono ponad dwa promile - przekazała Walczak.

Głos w sprawie zabrała też Beata Ciesielska - prokuratorka rejonowa w Oleśnicy. Zwraca ona uwagę na relację pary. - Ci młodzi ludzie to była para już od dłuższego czasu. Z ich rozmów esemesowych wynika, że 20-latka w nocy pojechała swoim samochodem po partnera. Kiedy dojechała na miejsce, z niewyjaśnionych jak na razie przyczyn, przesiadła się na fotel pasażera, a 26-latek wsiadł za kółko - przekazuje.

Mężczyzna, za zgodą lekarzy, został przesłuchany jeszcze w szpitalu. Nie potrafił jednak w pełni zrelacjonować wydarzenia, mówiąc, że "ma dziury w pamięci". Przyznał, że kłócił się z dziewczyną podczas jazdy. Jak przekazuje Ciesielska, policja nadal ustala szczegóły dotyczące samego momentu wypadku.

26-latek może usłyszeć zarzuty. Grozi mu do 12 lat więzienia

Jak przekazuje dolnośląska policja, o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Może on usłyszeć wyrok, skazujący go na karę nawet 12 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna może być dożywotnie pozbawiony prawa do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ekstremalny rajd czeskiego kierowcy. Mimo kilku stłuczek kontynuował jazdę
Więcej o: