Joanna Głuszek nie żyje. Aktywistka i edukatorka miała 32 lata. Niedługo przed śmiercią wzięła ślub

Białostocka aktywistka Joanna Głuszek zmarła w wieku 32 lat. "Zapamiętamy ją jako osobę wyjątkową, barwną, odważną, otwartą na potrzeby innych, z niezwykłą pasją do życia" - pisze Uniwersytet w Białymstoku, którego absolwentką była Głuszek.

Białostockie stowarzyszenie działające na rzecz osób LGBT+ Tęczowy Białystok przekazało smutną wiadomość. Wieczorem w sobotę 14 stycznia zmarła Joanna Głuszek.

Zobacz wideo Czy "uchwały anty-LGBT" powinny skutkować odebraniem środków unijnych?

Joanna Głuszek nie żyje. Aktywistka zmarła w wieku 32 lat

"Członkini naszego stowarzyszenia, zaangażowana aktywistka i edukatorka, a przede wszystkim wspaniała koleżanka. Asia od ponad roku zmagała się z nowotworem, o czym otwarcie pisała m.in. na swoim Instagramie. Osoby członkowskie Tęczowego Białegostoku pogrążone są w smutku i wysyłają najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i mężowi Asi" - czytamy w poście organizacji.

"Rodzina prosi o nieprzynoszenie wieńców i kwiatów, a o złożenie ofiary na hospicjum" - czytamy w opublikowanym nekrologu. Świecka ceremonia pogrzebowa odbędzie się w środę 18 stycznia w Karakulach (województwo podlaskie). 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

15 stycznia 2022 r. Manifestacja w Białymstoku Wydali "wyrok" na Truskolaskiego. Teraz staną przed sądem

Białystok. Uczelnia żegna Joannę Głuszek

"Po zdiagnozowaniu nowotworu nie zaprzestała działalności społecznej, jednocześnie z wielką otwartością i odwagą pisała w swoich mediach społecznościowych o chorobie i leczeniu, dając wsparcie innym osobom w podobnej sytuacji. Niedługo przed śmiercią wzięła ze swoim narzeczonym ślub, przy okazji którego po raz kolejny wsparła działaniem równość małżeńską, upominając się o prawo do ślubu także dla par jednopłciowych" - wspomina Głuszek organizacja 9dwunastych.

Informację o śmierci Joanny Głuszek przekazał także Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku. "Zapamiętamy ją jako osobę wyjątkową, barwną, odważną, otwartą na potrzeby innych, z niezwykłą pasją do życia. Odeszła zbyt wcześnie, mając 32 lata" - napisano w komunikacie.

Głuszek była absolwentką filologii polskiej i kulturoznawstwa. "Była osobą obdarzoną niespotykanym intelektem i wrażliwością, zaangażowaną w wiele społecznych inicjatyw" - pisze uczelnia. 

Wyrzucił psa z czwartego piętra Wyrzucił psa z 4. piętra, bo "nie miał co z nim zrobić". Grozi mu więzienie

Więcej o: