Baner Lotto w kościele. Totalizator tłumaczy, że "nie miał w planach zaistnieć" podczas mszy

Podczas jednej z niedzielnych mszy w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej pojawił się baner Lotto. Proboszcz parafii przeprosił za zaistniałą sytuację, z kolei biuro prasowe Totalizatora Prasowego przekazało, że baner miał być eksponowany wyłącznie w trakcie koncertu, a nie podczas czynności liturgicznych.

Msza święta w Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie), która odbyła się 8 stycznia, wywołała internetową burzę. To za sprawą banera reklamowego Totalizatora Sportowego, który stanął przed parafianami uczestniczącymi w nabożeństwie. Jak się okazało, LOTTO było sponsorem koncertu kolęd Zespołu Muzycznego Arco i parafialnej scholi, który organizowano w kościele.

Więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Baner Lotto na niedzielnej mszy. Proboszcz przeprasza

9 stycznia komunikat w tej sprawie wydał proboszcz parafii w Skarżysku-Kamiennej, ks. kan. Jan Kularski.

"Z inicjatywy Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Parafii w kościele parafialnym pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Arco oraz scholi parafialnej. Sponsorem tego wydarzenia, z inicjatywy Stowarzyszenia był Totalizator LOTTO z siedzibą w Kielcach. Pozyskane środki będą przekazane na działalność wykonawców koncertu" - przekazał ksiądz.

"Przepraszam, że nie zostały zachowane wszystkie normy kościelne dotyczące przestrzeni sakralnej i czynności liturgicznych" - dodał duchowny.

W rozmowie z portalem tvn24.pl ksiądz proboszcz zapewnił, że baner był wystawiony w świątyni wyłącznie podczas koncertu, którego organizatorem - jak podkreśla - było stowarzyszenie, a cała sytuacja była "błędem", "który się więcej nie powtórzy".

Skarżysko-Kamienna. Baner na mszy świętej. Oświadczenie Totalizatora Sportowego

Biuro prasowe Totalizatora Sportowego poinformowało serwis Wirtualnemedia.pl, że baner miał być eksponowany wyłącznie w trakcie koncertu, a nie podczas czynności liturgicznych.

"Wyboru obiektów, w których są organizowane koncerty związane z bożonarodzeniowymi tradycjami, ale także koncerty muzyki dawnej, organowej, chóralnej itd. dokonują ich organizatorzy, a nie Totalizator Sportowy. Spółka nie miała nigdy w planach zaistnieć podczas czynności liturgicznych, a ewentualne wykorzystanie materiałów wizerunkowych dotyczy tylko i wyłącznie wspierania wydarzeń o charakterze kulturalnym, w tym nawiązujących do polskich tradycji" - czytamy w odpowiedzi.

Więcej o: