Trzebinia. Ruszą prace związane z zapadliskami. Zostanie wlana specjalna substancja

W Trzebini ruszą prace związane z zapadliskami. Ostatni raz ziemia zapadła się tam w zeszły wtorek. W mieście mają zostać wykonane odwierty, przez które wtłoczona zostanie substancja, mająca stabilizować glebę.
Zobacz wideo Biedroń: Nie ma żadnego powodu, żeby wprowadzać kolejne systemy, które inwigilują

W piątek zakończyły się negocjacje Spółki Restrukturyzacji Kopalń ws. zabezpieczeń gruntów w Trzebini (woj. małopolskie). To tam w ostatnich latach doszło do 25 zapadlisk - ostatni raz ziemia zapadła się w zeszły wtorek.

Koniec negocjacji - jak poinformowała SRK - "daje możliwość podjęcia czynności, w celu udzielenia zamówień i niezwłocznego przystąpienia do robót". "Zadanie polega na wykonaniu w wytypowanych lokalizacjach odwiertów, poprzez które zostanie zatłoczona specjalna mieszanina, mająca na celu stabilizowanie gruntu" - przekazano w komunikacie. 

W pierwszej kolejności prace zostaną wykonane w rejonie ulicy Górniczej, cmentarza oraz przyległego do niego parkingu, a następnie w rejonie Rodzinnego Ogrodu Działkowego "GAJ".

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Brat komendanta Szymczyka z pięcioma zarzutami. Sąd nie zgodził się na areszt

Trzebinia. W mieście zapada się ziemia

10 stycznia przy Domu Kultury na osiedlu Siersza w pobliżu zabytkowej willi zapadła się ziemia. Dziura ma około dwóch metrów średnicy i tyle samo głębokości. Nikt nie został poszkodowany.

To kolejne zapadlisko, jakie powstało w ostatnim czasie w Trzebini. 20 września poprzedniego roku zapadła się ziemia na cmentarzu, pochłaniając zwłoki 61 osób. Lokalne media podkreślają, że incydenty w mieście zdarzają się często. Jesienią 2022 roku informowano, że pojawiło się już 10 zapadlisk.

Od świąt Bożego Narodzenia pojawiły się już cztery zapadliska. Jedno z nich powstało w nocy z pierwszego na drugi dzień świąt. 31 grudnia ziemia zapadła się na ul. Jana Pawła II. Kolejne zapadlisko powstało 6 stycznia przy tej samej ulicy. Dziura ma trzy metry średnicy i dwa metry głębokości.

Prof. Marek Cała, naukowiec z AGH, stwierdził, że mieszkańcy Trzebini, którzy mieszkają w obszarach najbardziej zagrożonych zapadnięciami ziemi, powinni zostać ewakuowani.

Szczecin. 15 kotów miało zostać porzuconych w wynajmowanym mieszkaniuLokatorzy się wyprowadzili, ale zostawili 15 kotów. Organizacja prosi o pomoc

Więcej o: