Ksiądz wychwala PiS: "Prawo i Sprawiedliwość - to są święte słowa!", "Bądźmy dumni z naszego prezesa"

Ksiądz kanonik Tadeusz Faryś wziął udział w spotkaniu opłatkowo-noworocznym członków Prawa i Sprawiedliwości w Oleśnicy. Duchowny wychwalał samą partię, jak i jej prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Na spotkaniu obecni byli m.in. Beata Kempa czy Anna Zalewska.

W niedzielę (15 stycznia) w Zamku Książęcym w Oleśnicy w województwie dolnośląskim odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne Prawa i Sprawiedliwości. Udział w nim wzięły m.in. eurodeputowane Beata Kempa czy Anna Zalewska oraz poseł Jacek Świat i posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka. Jak zauważa portal mojaolesnica.pl, jednym z gości był kapłan diecezji świdnickiej ksiądz Tadeusz Faryś. Lokalni dziennikarze dodają, że duchowny nigdy nie krył się z tym, że darzy sympatią partię rządzącą. 

Zobacz wideo Tak wygląda kościół katolicki za 20 mln dolarów. "Proszę skasować to nagranie"

Oleśnica. Ksiądz wychwala PiS pod niebiosa. "Niech nas niosą, to są skrzydła, to wielkość"

Ksiądz Faryś zaapelował do zgromadzonych, by "byli dumni z naszego prezesa" Jarosława Kaczyńskiego. - Oklaski dla niego! To wielki człowiek! - mówił duchowny, po którego słowach rozległy się gromkie brawa. Na tym jednak nie koniec, ponieważ kapłan zaczął też wychwalać Prawo i Sprawiedliwość

 

- Tworzymy projekty, programy polityczne. Obudźmy się. Prawo i Sprawiedliwość - to są święte słowa! Niech nas niosą, to są skrzydła, to wielkość - mówił dalej ksiądz. Wypowiedziane przez niego słowa odnoszą się do Biblii, a dokładniej do Psalmu 33,5 "Bóg władcą świata" - "On miłuje prawo i sprawiedliwość: ziemia jest pełna łaskawości Pańskiej".

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Daniel Obajtek i Jarosław KaczyńskiKaczyński ma "ojcowski stosunek" do Obajtka. "Lubi go, ceni i podziwia"

Ponadto duchowny prorokował, jak będzie wyglądała Polska w sytuacji, gdy PiS straci władzę. Według księdza "Polska straci swoją niezależność". Nie wskazał jednak żadnych argumentów, które miałyby potwierdzić tę tezę. - Nie tylko chodzi o to, byśmy wygrali w przyszłych wyborach. Nie tylko. Nie tylko. Bowiem, jeśli, nie daj Boże, byłoby inaczej, to... To nastąpi to, co jest najbardziej podłe. Podległość. Podległość Polski! - grzmiał ksiądz Faryś. 

Warto przypomnieć, że w październiku 2021 roku ksiądz Faryś został odznaczony przez Andrzeja Dudę Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi dla Ojczyzny oraz dla wspólnoty wierzących". 

Andrzej Duda i Zbigniew Ziobro - zdjęcie archiwalneZiobro pisze list do Dudy ws. KPO. Nie obyło się bez wzmianki o Tusku i PO

Więcej o: