Marek Gaszyński nie żyje. Jego "Gdzie się podziały tamte prywatki" i "Sen o Warszawie" śpiewała cała Polska

Zmarł dziennikarz Polskiego Radia Marek Gaszyński. Informację przekazała jego żona Anna Gaszyńska. Prezenter zmarł w szpitalu o 4:30. Znany był z takich przebojów, jak: "Sen o Warszawie", "Gdzie się podziały tamte prywatki" czy "Nie zadzieraj nosa". Dziennikarz odszedł w wieku 83 lat.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Marek Gaszyński trafił do szpitala w ciężkim stanie. Taką wiadomość przedstawiła w mediach społecznościowych jego córka, Marta Gaszyńska. Autor wielu przebojów zmarł dziś w szpitalu o 4:30.

Marek Gaszyński nie żyje. "Nie zadzieraj nosa" i "Sen o Warszawie" to były jego dzieła

Zdjęcie ilustracyjne. Małopolska: wypadek na wyciągu narciarskim. 7-latka wypadła z krzesełka

Marek Gaszyński był dziennikarzem, a także autorem tekstów ponad 150 piosenek (m.in. "Nie zadzieraj nosa", "Sen o Warszawie", "Ojciec żył tak, jak chciał" czy "Gdzie się podziały tamte prywatki"), książek o tematyce muzycznej oraz znawcą historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Pierwszym utworem, jaki wyszedł spod pióra Gaszyńskiego, był "Czy wiesz" stworzony do muzyki Czesława Niemena. Przez kolejne lata dziennikarz pisał dla polskich gwiazd takich jak: Breakout, Czerwone Gitary, Halina Frąckowiak, Wojciech Gąssowski, Niebiesko-Czarni czy Tadeusz Woźniak.

Jedzbark. Śmierć 35-latka Jedzbark: śmierć 35-latka podczas wycinki. Ciało wisiało na wysokości 15 m

Zmarł Marek Gaszyński. "Gigant polskiego tekściarstwa, autor niezliczonej ilości przebojów"

W latach 2006-2007 był prezesem warszawskiego Radia dla Ciebie. W 2005 roku został odznaczony brązowym, w 2013 srebrnym, a w 2020 złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2015 roku za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju Polskiego Radia otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Więcej informacji z Polski przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Marek Gaszyński - gigant polskiego tekściarstwa, autor niezliczonej ilości przebojów i wielu książek, przeuroczy gawędziarz, mistrz dowcipu i celnej pointy, żywa encyklopedia piosenki" - pisała o nim Grażyna Orlińska, poetka, autorka tekstów piosenek.

Zobacz wideo Wielki mur w Zakopanem zasłoni góry. Mieszkańcy: Zostaliśmy sami
Więcej o: