Bukowina Tatrzańska. 7-letnia dziewczynka wypadła z krzesełka wyciągu narciarskiego

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia, do którego doszło w sobotę przed południem na jednym z wyciągów narciarskich na terenie gminy Bukowina Tatrzańska. 7-latka wypadła z krzesełka. Dziecko trafiło do szpitala na kontrolne badania.

"Na jednym z wyciągów narciarskich na terenie gminy Bukowina Tatrzańska doszło do nieszczęśliwego wypadku, w którym 7-letnia dziewczynka wypadła z krzesełka wyciągu. Na szczęście upadek z wysokości nie spowodował poważniejszych obrażeń u dziecka, nie mniej jednak zapadła decyzja aby przeprowadzić bardziej szczegółowe badania w krakowskim szpitalu dziecięcym w Prokocimiu" - przekazała w sobotę Komenda Powiatowa Policji w Zakopanem.

Jak dodano, "na miejscu zdarzenia pracowali śledczy ustalając okoliczności zdarzenia".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Wstępne ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej element zabezpieczający nie został poprawnie zamknięty, a dziecko pozostające pod opieką instruktorki zsunęło się nieszczęśliwie z kanapy" - informowała KPP Zakopane.

Zobacz wideo "Nie odeszliśmy od węgla, nie postawiliśmy mocno na OZE ani energetykę jądrową i teraz mamy efekty"

Małopolska: wypadek na wyciągu narciarskim

Funkcjonariusze zapowiadają, że okoliczności będą wyjaśniane w ramach dalszych czynności policyjnych. Zostaną też przesłuchani świadkowie.

"Apelujemy o ostrożność I uwagę podczas korzystania z urządzeń technicznych na stokach narciarskich" - czytamy w komunikacie.

Więcej o: