Zawracał w tunelu na Zakopiance, został zatrzymany. "O czymś sobie przypomniał i musiał zawrócić"

Kierowca, który zawrócił w tunelu na Zakopiance i zaczął jechać pod prąd, został zatrzymany. Jak tłumaczył, zrobił to, bo "o czymś sobie przypomniał i musiał zawrócić do domu". Mężczyzna popełnił kilka naruszeń - straci prawo jazdy, zapłaci też spory mandat.

W czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała nagranie z kamery w tunelu na drodze ekspresowej S7. Jeden z kierowców w środę wieczorem nagle zawrócił i zaczął jechać pod prąd, stwarzając poważne zagrożenie.

"Użytkowniku tunelu, obejrzyj film i zastanów się nad ewentualnymi skutkami takiego zachowania. To zagrożenie dla uczestników ruchu i Ciebie samego!" - zaapelowała GDDKiA. Nagranie można obejrzeć poniżej:

Zobacz wideo Kierowca zawrócił w tunelu i jechał pod prąd:

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

SOP / Zdjęcie ilustracyjne Funkcjonariusz SOP spowodował kolizję i uciekł, miał 2,5 promila alkoholu

Kierowca został zatrzymany

Jak poinformował TVN24, w piątek kierowca, który dokonał tego niebezpiecznego manewru, został zatrzymany. To 35-letni mężczyzna z powiatu suskiego. - On przyznał się do winy, nie chciał tłumaczyć policji szczegółowo, dlaczego to zrobił. Powiedział tylko policjantom, że o czymś sobie przypomniał i musiał zawrócić do domu - przekazał dziennikarz stacji Konrad Borusiewicz.

Rzecznik małopolskiej policji podkreślił, że mężczyzna popełnił co najmniej kilka naruszeń. - Zawrócił w tunelu, co jest zabronione - za to grozi mandat w wysokości 200 zł i pięciu punktów karnych, jechał pod prąd drogą ekspresową - za to grozi mandat w wysokości 2 tys. zł i 15 punktów karnych. Spowodował też zagrożenie dla kierowców - jeden z nich zjechał na pas awaryjny (...) po to, by uniknąć zderzenia - powiedział mł. insp. Sebastian Gleń w rozmowie z TVN24. Jak dodał, za spowodowanie zagrożenia grozi mu 10 punktów karnych i co najmniej tysiąc złotych mandatu.

Wiadomo już, że 35-latek straci prawo jazdy.

Auto jadące pod prąd Zakopianka. Zawrócił w tunelu i zaczął jechać pod prąd. Jest nagranie

Więcej o: