Zakopianka. Zawrócił w tunelu na S7 i zaczął jechać pod prąd. GDDKiA publikuje nagranie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała - ku przestrodze - nagranie z jednej z kamer w tunelu na drodze ekspresowej S7. Jeden z kierowców w środę wieczorem nagle zawrócił i zaczął jechać pod prąd, stwarzając poważne zagrożenie.

Do sytuacji opisanej przez GDDKiA doszło w tunelu pod Luboniem Małym na drodze ekspresowej S7 Naprawa - Skomielna Biała. Kierowca zawrócił i jadąc pod prąd, zjechał na pobliskim węźle. 

"Nagranie potwierdza, że niestety wciąż zdarzają się osoby, dla których bezpieczeństwo i obowiązujące przepisy nie mają znaczenia. Ich poczynania rejestrują kamery systemu zarządzania tunelem, przekazujące sygnał na żywo do Centrum Zarządzania Tunelem (CZT), które pracuje 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu" - czytamy w komunikacie.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Jak dodała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, obraz z kamer zapisywany jest przez system monitoringu i każde nietypowe zdarzenie wywołuje alarm systemu.

Zobacz wideo Kierowca zawrócił w tunelu i jechał pod prąd. źródło: GDDKiA

Kierowca zawrócił w tunelu na S7. GDDKiA komentuje

"Kierowcy powinni pamiętać, że przepisy ustawy - Prawo o ruchu drogowym jasno mówią o zakazie zawracania czy też zatrzymania pojazdu w tunelu. Filmy oraz zdjęcia dokumentujące naruszenie prawa za każdym razem przekazujemy Policji" - podkreślono.

"Użytkowniku tunelu, obejrzyj film i zastanów się nad ewentualnymi skutkami takiego zachowania. To zagrożenie dla uczestników ruchu i Ciebie samego!" - zaapelowała GDDKiA.

Więcej o: