Drugi Dżentelmen przyjeżdża do Polski. Celem wizyty ma być wspieranie walki z antysemityzmem

Drugi Dżentelmen USA Douglas Emhoff przyjedzie pod koniec stycznia do Polski. Mąż wiceprezydentki Kamali Harris weźmie udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

Rzeczniczka Drugiego Dżentelmena USA Liza Acevedo poinformowała, że Douglas Emhoff udaje się do Krakowa, a potem do Berlina. Podstawowym celem wizyty ma być wspieranie walki z antysemityzmem na świecie i wzmacnianie pamięci o Holokauście.

Mąż wiceprezydentki Kamali Harris przybędzie do Krakowa 27 stycznia. Następnego dnia w odwiedzi Muzeum w Auschwitz i weźmie udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Emhoffowi będzie towarzyszyć pełnomocniczka rządu USA do spraw monitorowania i zwalczania antysemityzmu ambasadorka Deborah Lipstadt.

Po wizycie w Polsce Drugi Dżentelmen uda się do Berlina. 30 i 31 stycznia wraz z ambasadorką Lipstadt weźmie udział w spotkaniu specjalnych wysłanników i koordynatorów zajmujących się zwalczaniem antysemityzmu. Zarówno w Krakowie, jak i w Berlinie Douglas Emhoff weźmie udział w serii spotkań z lokalnymi społecznościami żydowskimi i przedstawicielami organizacji społecznych, a także odwiedzi miejsca związane z historią i kulturą.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Douglas Emhoff jest pierwszym w historii Drugim Dżentelmenem Stanów Zjednoczonych i pierwszym małżonkiem wiceprezydenta USA pochodzenia żydowskiego.

Więcej o: