Policja poszukuje 40-letniej Marleny. Kobieta znęcała się nad swoimi dziećmi

Gnieźnieńska policja poszukuje Marleny Andrzejewskiej, za którą wystawiono list gończy. 40-latka została skazana za znęcanie się nad dziećmi. Od dłuższego czasu pozostaje jednak nieuchwytna.

Jak czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie, Marlena Andrzejewska została skazana przez sąd z artykułu 207 Kodeksu karnego, który dotyczy znęcania się nad dziećmi: "Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8" - brzmi dokładnie wspomniany przepis.

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Policja poszukuje 40-letniej Marleny Andrzejewskiej. Została skazana za znęcanie się nad dziećmi

Jak dodaje "Fakt", 40-latka została skazana za znęcanie się nad dwójką własnych dzieci. Śledczy nie informują oficjalnie o tym, jakich czynów dopuszczała się kobieta, powołując się na dobro małoletnich. Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy dziennika wynika, że Marlena Andrzejewska w ostatnim czasie mieszkała za granicą i prawdopodobnie teraz też może ukrywać się poza Polską. Do znęcania się nad dziećmi również nie dochodziło w Polsce - nie podano jednak, w którym kraju przebywała wówczas 40-latka i jej dzieci, gdy znęcała się nad nimi psychicznie lub fizycznie.

Marlena Andrzejewska od dłuższego czasu jest nieuchwytna, dlatego też sąd w Gnieźnie zdecydował się wydać za kobietą list gończy i opublikować jej wizerunek. Z opisu udostępnionego przez funkcjonariuszy wynika jedynie, że 40-latka urodziła się 24 września 1982 roku. 

Przeczytaj więcej aktualnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Plantacja konopi indyjskich na 40 hektarach koło Gdańska, 2007 rok. Były radny z PiS "inhalował się" marihuaną. Złożył wniosek o samoukaranie

"Wszelkie informacje mogące się przyczynić do ustalenia miejsca pobytu poszukiwanej kobiety można przekazywać do Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przy ul. Jana Pawła II 2 lub telefonicznie pod numerami 47 77 21 307 oraz 47 77 21 211. Informacje można przekazać również mailowo, pisząc na adres dyzurny.gniezno@po.policja.gov.pl. Policja gwarantuje pełną anonimowość" - czytamy w komunikacie.

Jak zaznaczają funkcjonariusze, za ukrywanie osoby poszukiwanej lub pomaganie jej w ucieczce, grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Kot (zdjęcie ilustracyjne) Gdańsk. Włożyli kota do zamrażarki. Zwierzę nie przeżyło

Więcej o: