W Polsce będą stacjonowali żołnierze Bundeswehry. Mają obsługiwać Patrioty

Jest zgoda polskich władz na stacjonowanie w naszym kraju żołnierzy Bundeswehry. Odpowiedni dokument w tej sprawie podpisał prezydent Andrzej Duda. Według ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej mundurowi z Niemiec, którzy mają obsługiwać wyrzutnie Patriot, dotrą do naszego kraju po weekendzie.
Zobacz wideo 70. posiedzenie Sejmu. Rajmund Miller przemawia, a na sali... pustki i rozkojarzenie

Mowa o kilkuset wojskowych, którzy wraz z systemem obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot będą stacjonować na Lubelszczyźnie. Lokalizacja jest uzgodniona z Dowództwem Operacyjnym Sił Zbrojnych, w porozumieniu z kierownictwem resortu obrony.

- Naszym dużym osiągnięciem jest to, że one będą wpięte w polski system obronny, a więc to polski dowódca operacyjny będzie dowodził tymi Patriotami. To jest cel, który stawialiśmy sobie podczas negocjacji. Ten cel został spełniony - mówił kilka dni temu szef MON Mariusz Błaszczak.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Władimir PutinWładimir Putin wściekł się na wicepremiera. "Dlaczego udajesz głupca?"

Wypadek w Przewodowie

Przysłanie do Polski wyrzutni Patriot wraz z obsługującymi system żołnierzami to konsekwencja wydarzeń z Przewodowa z końca ubiegłego roku.

W tej niewielkiej miejscowości przy granicy z Ukrainą doszło do nieszczęśliwego wydarzenia. W wyniku ostrzału rakietowego prowadzonego przez Rosję na Ukrainę elementy wystrzelone przez ukraiński system obrony spadły na terenie naszego kraju. W wyniku tego zdarzenia zginęły dwie osoby.

Jeff Beck nie żyje. Legendarny gitarzysta zmarł w wieku 78 latJeff Beck nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 78 lat. "Ogromna strata"

Więcej o: