Wrocław. Zmarł znany dziennikarz i aktor Mariusz Prasał. W listopadzie rodzina zgłosiła jego zaginięcie

Radio Wrocław poinformowało o śmierci dziennikarza Mariusza Prasała. Przed laty był rzecznikiem prasowym wrocławskiego Aquaparku, a także specjalistą ds. promocji w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu. Zmarł w wieku 62 lat.

10 stycznia Radio Wrocław przekazało wiadomość o śmierci Mariusza Prasała, który w przeszłości był jednym z dziennikarzy tamtejszej redakcji. "Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i wszystkim bliskim Mariusza" - przekazało Radio Wrocław.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nagranie z drona rynku we Wrocławiu

Wrocław. Zmarł dziennikarz Mariusz Prasał. Miał 62 lata

Informację o śmierci Mariusza Prasała przekazała redakcji Radia Wrocław rodzina zmarłego dziennikarza. Od początku listopada był on poszukiwany przez policję oraz najbliższych. Po raz ostatni kontaktowano się z nim 3 listopada ubiegłego roku - informuje "Fakt". "W listopadzie 2022 roku, w Boguszowie-Gorcach, zgłoszono zaginięcie mężczyzny. W poniedziałek 9 stycznia rodzina poinformowała naszą redakcję, że Mariusz Prasał zmarł w jednym z wrocławskich szpitali" - podało Radio Wrocław.

Lampa 'z obrazu Beksińskiego' Latarnia "jak z obrazu Beksińskiego" już nie straszy. Przycięto pnącza

Wrocław. Mariusz Prasał był dziennikarzem w Radiu Wrocław oraz TVP 3 Wrocław

Mariusz Prasał urodził się we Wrocławiu. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Współpracował z Radiem Wrocław oraz TVP 3 Wrocław, gdzie był lektorem "Magazynu Aktualności Kulturalnych", redaktorem w programie "Zielonym do góry", a także prowadzącym teleturniej "Szóstka na szóstkę".

Mariusz Prasał był także aktorem oraz reżyserem filmów dokumentalnych. Występował w takich produkcjach jak: "Biuro Kryminalne", "Pierwsza Miłość" czy "Licencja na wychowanie". Mogliśmy go również zobaczyć na deskach Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, a także w spektaklach telewizyjnych m.in. w "Kartotece rozrzuconej" czy "Roberto Zucco".

Andrzej Matul nie żyje. Słynny lektor i dziennikarz Polskiego Radia miał 75 lat Andrzej Matul nie żyje. Lektor i dziennikarz Polskiego Radia miał 75 lat

Więcej o: